Home Kategorie News Mężczyzna wyszedł ze szpitala, trwa obława. „Pacjent ma poważną chorobę zakaźną”.
13.89K

Mężczyzna wyszedł ze szpitala, trwa obława. „Pacjent ma poważną chorobę zakaźną”.

Mężczyzna wyszedł ze szpitala, trwa obława. „Pacjent ma poważną chorobę zakaźną”.

Czeska policja poszukuje obcokrajowca, który we wtorek wyszedł ze szpitala w Nowym Mieście na Morawach. Mężczyzna cierpi na poważną chorobę zakaźną.

Pacjent wyszedł we wtorek ze szpitala w Nowym Mieście na Morawach. Policja ostrzega ludzi, że mężczyzna cierpi na ciężką chorobę zakaźną.

Mężczyzna opuścił szpital w czeskim Nowym Mieście około godziny 15:00.

– „Szukamy obcokrajowca, który wyszedł ze szpitala w Nowym Mieście na Morawach. Mężczyzna cierpi na poważną chorobę zakaźną. W kontakcie z nim potrzebna jest najwyższej klasy maseczka” – poinformowała rzeczniczka policji Dana Čírtková.

Jak dodała, chory może jechać do miejscowości Dolní Újezd w Kraju Pardubickim lub w region Hradec Králové, ponieważ „ma tam powiązania rodzinne”.

Jak dowiedziała się TV Nova, mężczyzna cierpi na tzw. gruźlicę otwartą, czyli bardzo poważną chorobę w stadium zakaźnym. Policja apeluje o pomoc. Informacji można udzielać, dzwoniąc pod numer 158.

Według funkcjonariuszy mężczyzna wiedział, że ma wysoce zaraźliwą chorobę. Poinstruowano o tym lekarzy w szpitalu. Mimo to pacjent odszedł.

– „Mężczyzna jest zatem podejrzany o świadome rozprzestrzenianie choroby zakaźnej i grozi mu do trzech lat więzienia” – dodała Čírtková, cytowana przez portal idnes.cz.

– „To nie był pacjent hospitalizowany w szpitalu, ale mężczyzna, który we wtorek rano przyszedł do karetki na badanie” – przekazała z kolei rzeczniczka Nowomiejskiego Szpitala Helena Zelená Křížov.

Mieszkańcy okolicznych wsi nie kryją swoich obaw.

– „Obawiam się. Gruźlica to nie żart. Powinni go szybko znaleźć” – mówiła mieszkanka miejscowości Dolní Újezd, cytowana przez „Svitavsky Denik”.

Władze wsi są w kontakcie z policją.

– „Dolní Újezd to tylko jeden z możliwych kierunków, w których może udać się mężczyzna. Jeśli jednak go zobaczysz, skontaktuj się z policją” – ostrzegł mieszkańców na Facebooku burmistrz Miloš Vrabec.

Źródło: tn.nova.cz

„Won z Polski!”, „Jak tam tatuś? Wytrzeźwiał?”. Internauci atakują Macieja Stuhra po wypadku, który spowodował jego ojciec.

Kurs online: Rejestrator medyczny
Kurs online: Rejestrator medyczny
59,99 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Rejestrator medyczny z zaświadczeniem MEN za 59,99 zł z firmą Online Edukacja

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz