Home Kategorie Poruszające Zadzwonił, że jest na grzybach. Rozmowa nagle została przerwana. Tragiczny finał.

Zadzwonił, że jest na grzybach. Rozmowa nagle została przerwana. Tragiczny finał.

Zadzwonił, że jest na grzybach. Rozmowa nagle została przerwana. Tragiczny finał.

Do tragedii doszło w Dąbrowie Górniczej. Odnaleziono zwłoki 76-letniego grzybiarza, który zaginął 10 października.

Mieszkaniec Dąbrowy Górniczej wyszedł z domu przy ul. Ludowej 10 października ok. 14:00. Nie był odpowiedni ubrany biorąc pod uwagę pogodę. Nie wziął też ze sobą prowiantu.

Tego samego dnia około 19:00 zadzwonił do syna, mówiąc, że jest na grzybach i idzie w kierunku dzielnicy Błędów. Rozmowa nagle została przerwana, ale wtedy jeszcze nic nie wskazywało na to, że mężczyzna się zgubił.

Mężczyzna miał wrócić do domu autobusem. Kiedy się nie pojawił, rodzina wszczęła alarm. W akcji poszukiwawczej uczestniczyli policjanci, strażacy, wojsko, ratownicy górscy, a od soboty płetwonurkowie, z uwagi na liczne mokradła występujące w lesie. Używano dronów i śmigłowca, zaangażowano także psy tropiące. 76-latka szukali także mieszkańcy.

Niestety, finał poszukiwań grzybiarza okazał się tragiczny. W środę 19 października policja odnalazła ciało w Kluczach w województwie małopolskim. Wiele wskazuje na to, że mężczyzna faktycznie się zgubił.

– „Przemierzył cały las. Od miejsca ostatniego logowania swojego telefonu pokonał 1800 metrów. Prawdopodobnie szedł w stronę światła na wysokim kominie fabryki w Kluczach, widocznego z daleka. Utknął w wysokiej trawie na mokradłach” – mówił Bartłomiej Osmólski, rzecznik policji w Dąbrowie Górniczej, cytowany przez tvn24.pl.

Tam około godziny 13, sto metrów od ogrodzenia fabryki, policjanci znaleźli zwłoki mężczyzny. Miał przy sobie dokumenty. 76-latek mógł upaść z wyczerpania. Policja, podając rysopis zaginionego, informowała, że miał wszczepiony rozrusznik serca. Przyczyny śmierci pomoże ustalić sekcja zwłok.

Źródło: dziennikzachodni.pl

Rosjanin uciekł do Polski. To go szokuje. „Polacy, jak wy tak żyjecie?”

eKurs: Asystent(ka) w przedszkolu
eKurs: Asystent(ka) w przedszkolu
69,00 zł
299,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Asystent(ka) – pomoc nauczyciela przedszkola za 69 zł z Kursyzdalne.com

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz