Home Kategorie Zwierzęta Makabryczny atak niedźwiedzia w Bieszczadach. Zadawał ofierze ciosy w głowę i plecy.

Makabryczny atak niedźwiedzia w Bieszczadach. Zadawał ofierze ciosy w głowę i plecy.

Makabryczny atak niedźwiedzia w Bieszczadach. Zadawał ofierze ciosy w głowę i plecy.

Do ataku niedźwiedzia na człowieka doszło w środę w leśnictwie Tworylczyk w Biszczadach. Zwierzę zaatakowało leśniczego.

Jak przekazano w środę, „leśniczy dokonywał przeglądu uprawy jodłowej”. W pewnym momencie „zauważył zbliżającego się w jego kierunku małego niedźwiedzia, a po chwili został zaatakowany przez dużą samicę, zapewne matkę niedźwiadka”.

– „Zdążył ochronić rękoma głowę, skulił się na ziemi pod rosnącą najbliżej brzozą. Niedźwiedzica po zadaniu ciosów w głowę i w plecy oddaliła się” – powiedział rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek.

Zaatakowany mężczyzna pozostał przytomny. Wezwał na pomoc najbliżej znajdującego się leśnika. Ten powiadomił pogotowie i razem z kilkoma innymi osobami, pracownikami leśnymi, udał się na miejsce zdarzenia.

– „Poszkodowanego zastali, gdy o własnych siłach dochodził do drogi stokowej, zaopatrzyli jego rany. W tym czasie leśniczy opowiadał przebieg zdarzenia” – mówił rzecznik.

Konsekwencją ataku niedźwiedzia jest rana szarpana na głowie mająca ok. 20 cm długości, poszarpane ucho oraz ślad na plecach.

Mężczyzna stracił dużo krwi. Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany o szpitala w Sanoku.

– „Z wiadomości uzyskanych ze szpitala wynika, że stan poszkodowanego jest stabilny” – dodał rzecznik krośnieńskiej RDLP.

Leśnicy apelują o ostrożność podczas wędrówek po lasach. Miejsca, gdzie można potencjalnie spotkać niedźwiedzia oznaczone są tablicami ostrzegawczymi.

Źródło: PAP

Ogromny pożar świątyni. Zawaliła się kopuła [WIDEO]

eKurs: Asystent(ka) w przedszkolu
eKurs: Asystent(ka) w przedszkolu
69,00 zł
299,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Asystent(ka) – pomoc nauczyciela przedszkola za 69 zł z Kursyzdalne.com

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz