Home Kategorie Poruszające Tragedia nad wodą. Nie żyje chłopiec, który zaraził się amebą „zjadającą” mózg.

Tragedia nad wodą. Nie żyje chłopiec, który zaraził się amebą „zjadającą” mózg.

Tragedia nad wodą. Nie żyje chłopiec, który zaraził się amebą „zjadającą” mózg.

Nie żyje chłopiec, który został zainfekowany amebą „zjadającą” mózg. Do zarażenia doszło najprawdopodobniej podczas kąpieli w jeziorze Mead w USA. Władze parku apelują o ostrożność.

Chłopiec był nad jeziorem Mead na pograniczu stanów Nevada i Arizona. Do zakażenia doszło w okolicach Kingman Wash niedaleko Zapory Hoovera. Urzędnicy nie ujawnili nazwiska ani dokładnego wieku zmarłego, ale wiadomo, że miał mniej niż 18 lat.

Śledztwo wykazało, że chłopiec mógł się zarazić na początku października, a objawy zaczęły pojawiać się około tydzień później.

– „To pierwsza potwierdzona ofiara śmiertelna spowodowana zarażeniem amebą Naegleria Fowleri w Narodowym Obszarze Rekreacyjnym Jeziora Mead” – poinformowano.

To z kolei trzecia śmierć po zarażeniu amebą w USA w tym roku. Z tego powodu zmarło dziecko w Nebrasce, które zachorowało po kąpieli w rzece oraz mężczyzna z Missouri, który zaraził się na plaży.

– „Moje kondolencje składam rodzinie tego młodego człowieka” – powiedział dr Fermin Leguen, urzędnik ds. zdrowia okręgu południowej Nevady.

– „Chcę zapewnić opinię publiczną, że ten rodzaj infekcji jest niezwykle rzadkim zjawiskiem, choć wiem, że w tej chwili nie przyniesie to pociechy rodzinie i przyjaciołom zmarłego” – dodał, cytowany przez CNN.

Ochrona parku będzie nadal zezwalać na rekreacyjne pływanie w jeziorze Mead. Urzędniczka służby zdrowia USA dr Maria Said wyjaśniła w oświadczeniu, że podejmując tę decyzję, brano pod uwagę fakt, że „organizm istnieje naturalnie i powszechnie w środowisku, a choroba jest niezwykle rzadka”.

– „Jednak zawsze powinno się zakładać, że istnieje ryzyko podczas wchodzenia do ciepłej słodkiej wody” – brzmi treść komunikatu.

Mikroskopijna ameba jest powszechnie spotykana w ciepłej słodkiej wodzie. Według CDC zakażenia są rzadkie, choć prawie zawsze śmiertelne. W latach 2012-2021 w Stanach Zjednoczonych zgłoszono tylko 31 infekcji Naegleria fowleri.

Dramatyczna przepowiednia polskiego Nostradamusa. To może stać się w 2023 roku.

Kurs online: Doradca Dietetyki z MEN
Kurs online: Doradca Dietetyki z MEN
49,99 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Doradca dietetyczny z zaświadczeniem MEN za 49,99 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz