Home Kategorie Życie Ekspert nie pozostawia złudzeń. Ukraina nie da rady się obronić.
1.31K

Ekspert nie pozostawia złudzeń. Ukraina nie da rady się obronić.

Ekspert nie pozostawia złudzeń. Ukraina nie da rady się obronić.

Zapewne wielu ludzi cieszą sukcesy Ukrainy. Jednakże nie jest tak kolorowo jak mogłoby się wydawać, na co zwraca uwagę ekspert w wywiadzie dla RMF24.pl.

– „Problem jest taki i musimy zdawać sobie z tego sprawę, że Ukraina jest ogromnym krajem pod względem terytorialnym. Pewnie dałoby się ochronić wszystkie elektrownie, ale już ochronić wszystkie obiekty energetyczne, stacje rozdzielcze na terenie całego kraju, to wątpię, czy to w ogóle jest realne” – mówił Sławomir Matuszak, specjalista Ośrodka Studiów Wschodnich.

Od 10 października Rosjanie ostrzelali około 30 proc. ukraińskiej infrastruktury energetycznej. Niemal wszędzie na Ukrainie są problemy z dostawami energii, ciepłej wody oraz ogrzewania.

– „Te ataki trwają non-stop i trudno powiedzieć, czy i kiedy się zakończą. Tak naprawdę, po raz pierwszy od początku wojny Rosjanom udało się zdestabilizować częściowo system energii elektrycznej w Ukrainie” – przekazał ekspert.

– „Trzeba pamiętać, że celem są nie tyle elektrownie, co stacje rozdzielcze. Takie węzłowe punkty, które powodują, że ich awarie, zniszczenia prowadzą do przerwy w dostawach. W części niektórych obwodów prowadzone są na bieżąco prace naprawcze. Natomiast problem polega na tym, że one mają charakter prowizoryczny. Naprawy prowizoryczne mają jednak to do siebie, że system nie jest w stanie działać tak dobrze, jak działał wcześniej. Dlatego konieczne jest ograniczenie konsumpcji energii” – dodał.

– „Dopóki Ukraina nie otrzyma wystarczającej ilości systemów obrony przeciwrakietowej, to nie będzie w stanie zapobiec atakom. Oczywiście Ukraińcy twierdzą, że zestrzeliwują około połowy rakiet i 70-80 proc. tych irańskich dronów kamikadze. (…) Natomiast, nawet jeżeli to jest prawda, to mimo wszystko część tych rakiet i dronów uderza w cel” – stwierdził.

– „Dodatkowo władze apelują o ograniczenie spożycia energii elektrycznej (…), żeby w tym czasie popołudniowym, wieczornym nie używać kuchenek elektrycznych, nie robić prania, nie włączać grzejników itd. To rzeczywiście częściowo działa, bo udało się zmniejszyć konsumpcję o 10 proc. Poza tym część zakładów przemysłowych ograniczyła produkcję, bądź ją wstrzymała” – stwierdził ekspert.

Jasnowidz Jackowski alarmuje. To się wydarzy już pod koniec października.

Źródło: RMF24.pl

Masaż kręgosłupa lub relaksacyjny
Masaż kręgosłupa lub relaksacyjny
55,99 zł
120,00 zł
Oferta zakończona!
Masaż kręgosłupa z fizykoterapią i konsultacją lub relaksacyjny od 59,99 zł w BeFiMed w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz