Home Kategorie Życie Ksiądz obcował płciowo z trzynastolatką. Wyrok dla duchownego, to cios w twarz dla skrzywdzonej dziewczynki.

Ksiądz obcował płciowo z trzynastolatką. Wyrok dla duchownego, to cios w twarz dla skrzywdzonej dziewczynki.

Ksiądz obcował płciowo z trzynastolatką. Wyrok dla duchownego, to cios w twarz dla skrzywdzonej dziewczynki.

Ksiądz Michał Piskorek był oskarżony o doprowadzenie nastolatki do obcowania płciowego i poddania się tzw. innej czynności seksualnej. Skazano go na trzy lata więzienia.

Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte po zawiadomieniu o przestępstwie, złożonym w czerwcu 2019 przez delegata, który został wyznaczony przez biskupa do ochrony spraw dzieci i młodzieży.

34-letni duchowny usłyszał dwa zarzuty – doprowadzenia jesienią 2013 r. trzynastoletniej wówczas dziewczynki do obcowania płciowego i poddania się tzw. innej czynności seksualnej. Nie przyznawał się on jednak do winy.

Jak wskazuje „Gazeta Wyborcza”, w połowie 2019 r. po emisji filmu braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”, to właśnie Kielecka kuria zdecydowała się złożyć zawiadomienie o przestępstwie. Ogólnie było pięc przypadków, a jeden dotoczył księdza Piskorka.

Wszczęto też postępowanie kanoniczne, które w I instancji skończyło się wydaleniem ze stanu kapłańskiego. Ksiądz odwołał się jednak do Watykanu i został uniewinniony.

Po apelacji prokuratora i obrońcy 18 października 2022 r. Sąd Okręgowy w Częstochowie wydał prawomocny wyrok. Uznano wyrok pierwszej instancji (2 lata w zawieszeniu na 5 lat) za zbyt niski. Ostatecznie skazano księdza na 3 lata więzienia, co jednak według wielu ludzi, nadal jest śmiesznie niskim wyrokiem.

Jasnowidz Jackowski alarmuje. To się wydarzy już pod koniec października.

Źródło: o2.pl

Colorland: fotoksiążka A3 i więcej
Colorland: fotoksiążka A3 i więcej
31,00 zł
Oferta zakończona!
Fotoksiążka kwadratowa od 26,90 zł (20x20 lub 30x30) lub w formacie A3 (od 80 zł) i więcej z Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz