Home Kategorie Życie Potężny atak zimy. Nawet 30 centymetrów śniegu i mrozy.
36.69K

Potężny atak zimy. Nawet 30 centymetrów śniegu i mrozy.

Potężny atak zimy. Nawet 30 centymetrów śniegu i mrozy.

Sroga zima i śnieg nawiedzą Europę. Prognoza pogody na najbliższe dni wskazuje, że przyrost pokrywy śnieżnej sięgnie nawet 30 cm. Problemem będą też całodobowe mrozy.

Prognozy pogody dla Europy zakładają, że jeszcze w październiku zima da się nam we znaki. Najbardziej narażone na opady śniegu są tereny na północy kontynentu.

– „Możliwy jest przyrost pokrywy śnieżnej o nawet 10-30 cm. Wyższa pokrywa śnieżna może wystąpić w rejonach górskich i podgórskich” – czytamy w serwisie fanipogody.pl.

Portal fanipogody.pl przeanalizował m.in. model Global Forecast System, który zakłada sporą dynamikę pogodową. Na północy Europy pod koniec miesiąca mogą wystąpić burze, opady deszczu i przymrozki. Na wyższych szerokościach geograficznych mróz może być całodobowy. Najgorzej będzie w Norwegii, Szwecji, Finlandii i Rosji. Tam też śnieg utrzyma się dłużej.

Jak sytuacja wygląda w Polsce? Jesteśmy narażeni na poranne przymrozki, ale na ujemne temperatury przez cały dzień oraz konkretne opady śniegu nie ma co liczyć. Opady co prawda się pojawią, ale tylko w Tatrach i Sudetach. Na pierwszy poważny śnieg poczekamy co najmniej do listopada. Na przyszły weekend IMGW z kolei przewiduje konkretne ocieplenie.

– „Temperatura maksymalna od 10°C na północnym wschodzie do 18°C na południowym zachodzie. Wiatr zacznie wiać z kierunków południowych” – podają synoptycy.

Źródło: fanipogody.pl

Szokujące słowa ekspertów. Warszawa znajdzie się pod wodą?

Lifting bez skalpela
Lifting bez skalpela
179,99 zł
500,00 zł
Oferta zakończona!
Lifting bez skalpela: fotoodmładzanie i termolifting Infraterm E-Light od 179,99 zł w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz