Home Kategorie News Jeden z najbogatszych Ukraińców aresztowany. „Człowiek legenda” współpracował z Rosjanami?
1.57K

Jeden z najbogatszych Ukraińców aresztowany. „Człowiek legenda” współpracował z Rosjanami?

Jeden z najbogatszych Ukraińców aresztowany. „Człowiek legenda” współpracował z Rosjanami?

Wiaczesław Bogusłajew został aresztowany. Jeden z najbogatszych Ukraińców, były przewodniczący rady dyrektorów producenta turbin Motor Sicz miał współpracować z Rosjanami.

Jak informuje Reuters, Wiaczesław Bogusłajew, „honorowy szef” firmy Motor Sicz w Zaporożu został zatrzymany, a następnie przewieziony konwojem do Kijowa. Podejrzewa się go o współpracę i pomoc rosyjskim okupantom.

Reuters, powołując się na swoje źródła, twierdzi, że śledczy, aby dokonać przeszukania, musieli wyłamać drzwi wejściowe do domu podejrzanego. Ukraińska dziennikarka Iryna Romalijska napisała w social mediach, że były szef Motor Sicz i były członek parlamentu, znany był z prorosyjskich poglądów.

– „Bogusłajew to człowiek legenda dla Zaporoża i regionu. I dla Ukrainy. Jeden z najbogatszych ludzi w kraju. „Czerwony dyrektor”. Ten, który w czasach ZSRR zarządzał dużym przedsiębiorstwem, a potem „jakoś” stało się ono jego własnością” – napisała Romalijska na Facebooku.

Ukraińskie służby podejrzewają Bogusłajewa o dostarczanie Rosji części do helikopterów i samolotów, a także o kontakty z rosyjskimi służbami specjalnymi. Motor Sicz to znany producent silników lotniczych i turbin przemysłowych. Ukraińskie władze w zeszłym roku zablokowały próby przejęcia firmy przez chińskie spółki.

Źródło: Reuters

Kolejna katastrofa w Rosji. Przerażające nagrania.

Sala zabaw: całodniowe wejścia
Sala zabaw: całodniowe wejścia
30,40 zł
75,00 zł
Oferta zakończona!
Sala zabaw: 3 całodniowe wejścia za 38 zł i więcej opcji w Krainie Kropka (do -55%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz