Home Kategorie Niesamowite Całkowite zaćmienie Księżyca już niebawem. Następne takie zjawisko dopiero w 2025. Kiedy spojrzeć w niebo?

Całkowite zaćmienie Księżyca już niebawem. Następne takie zjawisko dopiero w 2025. Kiedy spojrzeć w niebo?

Całkowite zaćmienie Księżyca już niebawem. Następne takie zjawisko dopiero w 2025. Kiedy spojrzeć w niebo?

Już niedługo będziemy mieli okazję podziwiać całkowite zaćmienie Księżyca. Kiedy dokładnie?

W listopadzie będzie mogli obserwować pełnię Księżyca i jego całkowite zaćmienie. Wszystko tego samego dnia. Taka okazja nie zdarza się często.

Pełnia Księżyca w listopadzie nazywana jest czasem Mroźnym Księżycem lub Szronowym Księżycem. W tym roku pełnię będziemy mogli oglądać we wtorek 8 listopada o godzinie 12:02.

Zaćmienie Księżyca to zjawisko astronomiczne, do którego dochodzi, gdy Słońce, Ziemia i będący w pełni Księżyc znajdą się w jednej linii. Kiedy Księżyc wejdzie w pole cienia rzucanego przez Ziemię, dochodzi do zaćmienia Księżyca – pełnego, jeśli cień Ziemi całkowicie okrywa Księżyc, a częściowego, jeżeli zasłoni tylko jego fragment.

Najbliższe całkowite zaćmienie Księżyca będzie mieć miejsce 8 listopada 2022 roku o godzinie 12:03. Potrwa ok. 40 minut. Niestety, zaćmienie widać wyłącznie tam, gdzie panuje noc. Znaczy to, że w Europie obejrzymy tylko częściowe zaćmienie.

Następne całkowite zaćmienia Księżyca będą już w nocy. Ich daty: 07.09.2025 oraz 26.06.2029. Niestety jeszcze trochę przyjdzie nam poczekać.

Źródło: Fakt

Jasnowidz Jackowski alarmuje. To się wydarzy już pod koniec października.

Colorland: fotoksiążka A3 i więcej
Colorland: fotoksiążka A3 i więcej
31,00 zł
Oferta zakończona!
Fotoksiążka kwadratowa od 26,90 zł (20x20 lub 30x30) lub w formacie A3 (od 80 zł) i więcej z Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz