Home Kategorie News Uwaga! Rząd podjął decyzję. Dziesiątki tysięcy obywateli straci 500 Plus.
14.91K

Uwaga! Rząd podjął decyzję. Dziesiątki tysięcy obywateli straci 500 Plus.

Uwaga! Rząd podjął decyzję. Dziesiątki tysięcy obywateli straci 500 Plus.

500+ to jedno z najważniejszych świadczeń, jakie rząd wypłaca obywatelom w Polsce. Wygląda jednak na to, że ZUS właśnie odbierze je dziesiątkom tysięcy obywateli.

Co piąty uchodźca, który uzyskał w Polsce prawo do 500 plus na dziecko, stracił do niego już prawo. Podobnie sprawa wygląda z rodzinnymi kapitałami opiekuńczymi. Powodem są wyjazdy z polski na okres dłuższy niż 30 dni.

– „W wyniku podjętych działań na 440 tys. przyznanych świadczeń wychowawczych 500 plus na okres świadczeniowy 2022/2023 i 18 tys. rodzinnych kapitałów opiekuńczych przyznanych obywatelom Ukrainy wstrzymaliśmy wypłatę świadczeń dla ponad 80 tys. obywateli Ukrainy z uwagi na nieprzebywanie w Polsce”  – przekazał rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

– „Zakład Ubezpieczeń Społecznych prowadzi działania, które mają na celu weryfikowanie dalszego prawa do świadczenia dla obywateli Ukrainy, którzy przybyli do Polski w związku z działaniami wojennymi, w wyniku których wstrzymane są wypłaty do świadczeń dla rodzin dla obywateli Ukrainy” – dodał rzecznik.

ZUS obecnie masowo wzywa obywateli Ukrainy do stawienia się w oddziałach. Chodzi tutaj o to, że w Polsce kończą się pieniądze, a wypłacanie 500 plus obywatelom, których nawet tutaj nie ma, mija się z celem. Ponadto według danych pochodzących z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, coraz mniej osób, zgłasza się po takie świadczenia. Co więc z tego wynika?

Jasnowidz Jackowski alarmuje. To się wydarzy już pod koniec października.

Źródło: money.pl

12-etapowy zabieg
12-etapowy zabieg
99,99 zł
220,00 zł
Oferta zakończona!
12-etapowy zabieg ze śluzem ślimaka na twarz i okolice oczu za 99,99 zł zamiast 220 zł w Hialuron (do -58%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz