Home Kategorie Ludzie Był szanowanym obywatelem a zarzucono mu zdradę i kolaborację z Rosją. Jeden z najbogatszych obywateli kraju, został zatrzymany.

Był szanowanym obywatelem a zarzucono mu zdradę i kolaborację z Rosją. Jeden z najbogatszych obywateli kraju, został zatrzymany.

Był szanowanym obywatelem a zarzucono mu zdradę i kolaborację z Rosją. Jeden z najbogatszych obywateli kraju, został zatrzymany.

Były przewodniczący rady dyrektorów producenta turbin Motor Sicz Wiaczesław Bogusłajew został aresztowany. Oskarżono go o kolaboracje z Rosją.

– „Honorowy szef” firmy o strategicznym znaczeniu dla Ukrainy, został zatrzymany w swoim domu, a następnie przewieziony konwojem do Kijowa” – przekazały Ukraińskie media.

Śledczy, aby dokonać przeszukania, musieli wyłamać drzwi wejściowe do domu podejrzanego.

Z kolei dziennikarka ukraińska Iryna Romalijska napisała w mediach społecznościowych, że Wiaczesław Bogusłajew był znany z tego, że miał prororsyjskie poglądy.

– „Bogusłajew to człowiek legenda dla Zaporoża i regionu. I dla Ukrainy. Jeden z najbogatszych ludzi w kraju. 'Czerwony dyrektor’. Ten, który w czasach ZSRR zarządzał dużym przedsiębiorstwem, a potem 'jakoś’ stało się ono jego własnością” – napisała na FB.

– „Podejrzewa się go o dostarczanie Rosji części do helikopterów i samolotów oraz o kontakty z rosyjskimi służbami specjalnymi” – wyjaśnia Reuters.

Jasnowidz Jackowski alarmuje. To się wydarzy już pod koniec października.

Źródło: RMF24.pl

Piękna skóra - 2 lokalizacje
Piękna skóra -  2 lokalizacje
39,99 zł
Oferta zakończona!
Odmładzanie, oczyszczanie skóry lub leczenie trądziku i więcej od 39,99 zł w Miracle Med - 2 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz