Home Kategorie News Eksperci biją na alarm! Zamrożenie cen energii jeszcze bardziej zwiększy inflacje.

Eksperci biją na alarm! Zamrożenie cen energii jeszcze bardziej zwiększy inflacje.

Eksperci biją na alarm! Zamrożenie cen energii jeszcze bardziej zwiększy inflacje.

Zamrożenie cen energii dla konsumentów osłabi bodźce do jej oszczędzania co jeszcze bardziej wzmocni inflacje. Tak przynajmniej twierdzą eksperci związani z tematem.

– „Zamrożenie cen energii elektrycznej dla konsumentów osłabi bodźce do jej oszczędzania, a na dłuższą metę będzie utrwalało inflację” – tłumaczą eksperci odnoszący się.

Eksperci wskazują, że wsparcie dla gospodarstw domowych w kryzysie energetycznym skończy się podniesieniem zarówno cen towarów jak i usług.

Rozwiązanie to może jednak finalnie nie uchronić nas przed następnymi podwyżkami cen. 16 z 32 ekonomistów, który zdecydowali się wziąć udział w panelu, było zgodnych. To rozwiązanie podniesie inflacje.

– „W gospodarce nie ma cudów, tylko są twarde ograniczenia budżetowe. Jeżeli komuś daje się zniżkę, to ktoś inny musi za to zapłacić. Jeżeli wspiera się gospodarstwa domowe, to koszt takiej polityki zostanie przerzucony na firmy, które będą musiały zapłacić więcej. Oczywiście firmy podniosą ceny swoich produktów, co przełoży się na kolejny impuls inflacyjny na poziomie całej gospodarki. W rezultacie tak czy inaczej zapłacą za to konsumenci” – komentuje ekonomista z Uniwersytetu Warszawskiego, Andrzej Cieślik.

Uwaga! Rząd podjął decyzję. Dziesiątki tysięcy obywateli straci 500 Plus.

Źródło: money.pl

Dieta OXY: celebryci ją uwielbiają
Dieta OXY: celebryci ją uwielbiają
47,00 zł
69,00 zł
Oferta zakończona!
Dieta OXY: dieta odchudzająca ceniona przez celebrytów od 47 zł (do -40%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz