Home Kategorie Poruszające Tragiczna śmierć 16-letniego Filipa. Na jaw wychodzą wstrząsające fakty.

Tragiczna śmierć 16-letniego Filipa. Na jaw wychodzą wstrząsające fakty.

Tragiczna śmierć 16-letniego Filipa. Na jaw wychodzą wstrząsające fakty.

Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci 16-letniego Filipa z Obornik. Nastolatek zginął w minioną środę. Dwa dni później odnaleziono jego zwłoki. Lokalne media donoszą, że chłopak mógł popełnić samobójstwo, bo był nękany przez rówieśników.

Zaginiony 16-letni Filip z Obornik został odnaleziony martwy przy wieży telekomunikacyjnej w Uścikowie w woj. wielkopolskim. Poszukiwania chłopaka trwały dwa dni. Dużo wskazuje na to, że nastolatek mógł odebrać sobie życie.

Okoliczności śmierci Filip ma wyjaśnić śledztwo. Prokurator Rejonowy w Obornikach Katarzyna Sil-Szułczyńska przekazała we wtorek, że w środę ma odbyć się sekcja zwłok.

Prokurator potwierdziła, że postępowanie dotyczy możliwości popełnienia przestępstwa namowy lub pomocy do samobójstwa. Sprawę pod nadzorem prokuratury bada policja.

Rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak przekazał, że policja w Obornikach nie otrzymała wcześniej żadnych sygnałów o ewentualnym nękaniu Filipa. Takie informacje nie wpłynęły ani od bliskich, ani od szkoły.

„Głos Wielkopolski” rozmawiał z matką jednego z uczniów, który uczęszczał z Filipem do szkoły. Kobieta przyznała, że na początku roku szkolnego rodzice zostali poinformowani o przypadkach nękania nastolatka przez jego kolegów.

– „Na wywiadówce wychowawczyni opowiedziała nam, że jeden z chłopców próbował popełnić samobójstwo. Uratował go jednak jeden z jego kolegów. Poinformowała nas, że szkoła zawiadomi o wszystkim policję i zorganizuje pogadankę zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Do takiego spotkania jednak nie doszło” – ujawniła.

Media lokalne informują też, że według relacji niektórych uczniów i rodziców Filip był zakochany w jednej z uczennic. Zawód miłosny mógł być powodem targnięcia się na życie. Według prawa kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności do lat pięciu.

Źródło: PAP

Gnębiony nastolatek odebrał sobie życie. Szkoła wydała ostentacyjne i zamiatające sprawę pod dywan oświadczenie.

Lot widokowy szybowcem
Lot widokowy szybowcem
149,99 zł
Oferta zakończona!
Lot widokowy szybowcem za wyciągarką za 149,99 zł z Aeroklubem Rybnickiego Okręgu Węglowego w Rybniku

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz