Home Kategorie Poruszające 11 uczennic spłonęło żywcem. Tragiczny pożar w internacie.

11 uczennic spłonęło żywcem. Tragiczny pożar w internacie.

11 uczennic spłonęło żywcem. Tragiczny pożar w internacie.

Co najmniej 11 osób zginęło w pożarze, który wybuchł w internacie szkoły dla niewidomych. Ogień pojawił się w nocy z wtorku na środę.

Do tragedii doszło w internacie szkoły dla niewidomych Salam w Mukono na wschód od Kampali, stolicy Ugandy. Młodzi ludzie uwięzieni byli w środku i nie zdołali uciec, gdyż okna budynku zostały zabezpieczone przed włamaniem.

Szef bezpieczeństwa dystryktu Mukono oraz przedstawiciel prezydenta, Fatuma Ndibasa, przekazał, że w internacie mieszkało 21 dziewcząt.

– „Trzem udało się uciec, 11 zginęło, a sześć zostało przyjętych do szpitala z poważnymi obrażeniami. Ponadto jedna dziewczyna odniosła niewielkie obrażenia” – poinformował.

Możliwe jednak, że w pożarze zginęli też chłopcy. Jeden z ojców powiedział AFP, że stracił syna. Dyrektor szkoły Francis Kirube przyznał, że chłopcy uczęszczający do szkoły spali w pomieszczeniu obok internatu dla dziewcząt. Tożsamość osób, które zginęły w pożarze zostanie potwierdzona po przeprowadzeniu testów DNA.

Minister spraw wewnętrznych, gen. Kahinda Otafiire, przekazał AFP, że szkoła została odgrodzona kordonem jako „miejsce zbrodni”. Obiecał jednocześnie przeprowadzenie dogłębnego śledztwa.

– „Wyjaśnimy przyczynę pożaru i jeśli są jacyś winowajcy, zostaną schwytani i osądzeni” – dodał.

Źródło: AFP

Kolejny ogromny pożar w Rosji. Kula ognia i kłęby dymu nad miastem [WIDEO]

Park trampolin: godzinne wejście
Park trampolin: godzinne wejście
32,00 zł
64,00 zł
Oferta zakończona!
Godzina zabawy na trampolinach dla 2 osób od 40 zł w JumpWorld – Parku Trampolin (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz