Home Kategorie Życie Antycyklon Zachariasz nadciąga nad Polskę. Mocno namiesza w pogodzie.
2.64K

Antycyklon Zachariasz nadciąga nad Polskę. Mocno namiesza w pogodzie.

Antycyklon Zachariasz nadciąga nad Polskę. Mocno namiesza w pogodzie.

W środę nad nasz kraj nadciągnie antycyklon Zachariasz, który zupełnie zmieni aurę. Synoptycy IMGW prognozują coraz więcej słońca oraz o wiele mniej deszczu.

Pogoda w Polsce w ostatnich dniach przyniosła sporo opadów i lokalne burze. Według najnowszych prognoz w środę nad nasz kraj dostanie się antycyklon Zachariasz. Wyż ten zdecydowanie poprawi warunki pogodowe.

Do wczesnych godzin porannych na wschodzie kraju utrzymywać się będą mgły. Z upływem dnia w większości Polski będzie pogodnie i słonecznie.

– „Jedynie na północnym wschodzie zachmurzenie będzie wzrastać i tam wystąpią przelotne opady deszczu” – powiedziała synoptyk IMGW Dorota Pacocha.

Temperatura w najcieplejszym momencie w środę wyniesie od 13 stopni na północnym-wschodzie i obszarach podgórskich Karpat do 19 na południowym-zachodzie. W nocy termometry wskażą od 6 do 10 stopni.

Z długoterminowej prognozy pogody wynika, że w kolejnych dniach za sprawą wyżu Zachariasz będzie coraz więcej słońca, zwłaszcza na południu kraju. Tylko nad morzem utrzyma się duże zachmurzenie i może popadać deszcz. W weekend temperatura na południowym zachodzie Polski prawdopodobnie wzrośnie do nawet 22 stopni Celsjusza.

Źródło: IMGW

Sklepy będą otwarte krócej przez drogi prąd! Pierwsza sieć w Polsce podjęła decyzję.

Masaż relaksacyjny, klasyczny lub gorącymi kamieniami
Masaż relaksacyjny, klasyczny lub gorącymi kamieniami
99,99 zł
179,00 zł
Oferta zakończona!
Masaż relaksacyjny, klasyczny lub gorącymi kamieniami w Studiu Figura Jagody Wiśniewskiej – Bydgoszcz (do -56%)

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz