Home Kategorie Poruszające Matka martwego Leosia z Garwolina znów jest w ciąży. „Dzieci nie wyglądały na zaniedbane”.

Matka martwego Leosia z Garwolina znów jest w ciąży. „Dzieci nie wyglądały na zaniedbane”.

Matka martwego Leosia z Garwolina znów jest w ciąży. „Dzieci nie wyglądały na zaniedbane”.

W środę policja poinformowała o odnalezieniu ciała 4,5-letniego Leona, który poszukiwany był od 21 października. Zatrzymano matkę chłopca, 19-letnią Karolinę W. oraz jej partnera, 19-letniego Damiana G. Jak się okazuje, kobieta jest w ciąży.

Karolina W. i Damian G. wynajmowali mieszkanie w gospodarstwie agroturystycznym w Górkach niedaleko Garwolina. Kobieta zajmowała się dwojgiem dzieci: 4,5-letnim Leonem i jego rocznym bratem. Jak dowiedział się „Fakt”, Karolina W. jest w ciąży. Sąsiedzi pary powiedzieli, że dzieci „nie wyglądały na zaniedbane”, a gdy para szła przez wieś, zawsze witała się z sąsiadami.

Jedna z mieszkanek wsi powiedziała, że często widywała 19-latków, jak kupowali alkohol w sklepie. Według niej Karolina W. ubierała się „wyzywająco”. Para zamieszkała w Górkach w maju, a w sierpniu zniknęła. Policja zaczęła ich poszukiwać, gdy 63-letnia prababcia chłopców poinformowała, że od kwietnia nie widziała Leona.

19-latków zatrzymano niedaleko Ciechanowa. Byli sami, roczny synek przebywał pod opieką rodziny. Policja znalazła zwłoki chłopca we wtorek. Ciało zakopano w lesie otaczającym duży, biały, piętrowy dom. To gospodarstwo agroturystyczne, w którym para wynajmowała pokój.

W środę Prokuratura Okręgowa w Siedlcach przekazała, że matce chłopca, którego zwłoki znaleziono w lesie, oraz jej partnerowi postawiono zarzuty zabójstwa.

– „Podejrzani nie przyznali się do popełnienia tak sformułowanego czynu i złożyli zeznania tylko częściowo zbieżne z ustalonym stanem faktycznym” – powiedział prokurator Krzysztof Czyżewski z Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.

Prokurator Czyżewski powiedział też, że w materiałach sprawy są okoliczności, które „wskazują na to, że do zgonu tego dziecka doszło znacznie wcześniej”.

– „Natomiast są to również okoliczności na tyle wrażliwe, że nie chciałbym o tym mówić i przekazywać tego opinii publicznej” – zastrzegł.

Zapytany, czy dziecko miało ślady pobicia lub uduszenia, Czyżewski wyjaśnił, że na czwartek zaplanowana jest sekcja zwłok.

– „Liczymy na to, że sekcja zwłok odpowie na pytanie, kiedy doszło do zgonu dziecka, jakie i czy w ogóle są jakieś obrażenia na ciele dziecka, oraz co było przyczyną, czyli w jakim mechanizmie doszło do zgonu dziecka” – podkreślił.

Zaznaczył, że wnioski biegłych mogą pozwolić na weryfikację wyjaśnień złożonych przez podejrzanych.

Źródło: Fakt

Zakopane ciało 4,5-latka koło Garwolina. Prokuratura postawiła zarzuty.

Samochodowe pakiety spa
Samochodowe pakiety spa
49,99 zł
100,00 zł
Oferta zakończona!
Profesjonalne i kompleksowe mycie oraz pielęgnacja auta w pakietach od 49,99 zł w Auto-Flash w Bydgoszczy (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz