Home Kategorie News PILNE! PGNiG odkryło nowe złoża gazu w Polsce!
8.41K

PILNE! PGNiG odkryło nowe złoża gazu w Polsce!

PILNE! PGNiG odkryło nowe złoża gazu w Polsce!

600 mln metrów sześciennych gazu ma znajdować się w zasobach, które odkryło PGNiG. Spółka twierdzi, że proces zagospodarowania nowych złóż potrwa ok. 3 lata. Wydobycie ma sięgać nawet 20 mln metrów sześciennych na rok.

PGNiG przekazało w czwartek, że odkryło nowe zasoby gazu ziemnego o łącznej objętości ok. 600 mln metrów sześciennych. Dla porównania Polska zużyła w zeszłym roku 23,4 mld metrów sześciennych gazu. Średnie roczne zużycie gazu w domu wolnostojącym wynosi z kolei 2,6 tys. metrów sześciennych rocznie.

W komunikacie dodano, że odkrycie nowych złóż jest efektem prac PGNiG prowadzonych w gminie Nowe Miasto nad Wartą oraz w gminie Czempiń. Spółka wskazała, że zasoby znajdują się w utworach geologicznych czerwonego spągowca, które od kilku lat są jednym z głównych obszarów działalności poszukiwawczej spółki na zachodzie kraju.

PGNiG szacuje, że „proces zagospodarowania nowych złóż, po którym rozpocznie się ich eksploatacja, potrwa ok. 3 lat. Łączne wydobycie ma sięgnąć ok. 20 mln m sześc. rocznie”.

Dodano też, że odkryte zasoby zawierają gaz zaazotowany o wysokiej zawartości metanu, wynoszącej ponad 75%.

– „Dwa nowe złoża odkryte przez PGNiG w Wielkopolsce to dodatkowa gwarancja bezpieczeństwa dostaw dla naszych odbiorców. Wydarzenia ostatniego roku dobitnie pokazały, jak ważną rolę może pełnić własne wydobycie gazu w zabezpieczeniu potrzeb energetycznych kraju. Pracownicy PGNiG mają wiedzę, kompetencje i doświadczenie, aby w pełni ten potencjał wykorzystać” – podkreśliła, cytowana w komunikacie, prezes PGNiG Iwona Waksmundzka-Olejniczak.

Zwrócono też uwagę, że to przede wszystkim na specjalistach PGNiG opierać będzie się działalność poszukiwawczo-wydobywcza nowego koncernu, który powstanie z połączenia PGNiG z PKN Orlen. Obie firmy już teraz współpracują w tej dziedzinie.

Źródło: Business Insider

UWAGA! „Polowanie” na kobiety w polskim mieście. Policja ostrzega.

Fotomagnesy ze zdjęciem
Fotomagnesy ze zdjęciem
12,90 zł
Oferta zakończona!
Fotomagnesy na lodówkę ze zdjęciem: różne formaty od 7,90 zł z Colorland.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz