Home Kategorie News Rosja planuje atak na amerykańskie obiekty? Mocna reakcja Waszyngtonu.
1.49K

Rosja planuje atak na amerykańskie obiekty? Mocna reakcja Waszyngtonu.

Rosja planuje atak na amerykańskie obiekty? Mocna reakcja Waszyngtonu.

Rosjanie grożą, że satelity USA mogą stać się celem ataków. – Stany Zjednoczone odpowiedzą na każdy atak Rosjan na amerykańską infrastrukturę – powiedział rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA John Kirby.

Jak powiedział Kirby, według ogólnie dostępnych informacji Rosjanie pracują nad rozwojem technologii antysatelitarnych.

W czwartek rzeczniczka resortu spraw zagranicznych Rosji Maria Zacharowa przekazała, że USA eskalują konflikt na Ukrainie i mogą zostać wciągnięte w tę wojnę, a Rosja może obrać za cel amerykańskie satelity komercyjne, które wykorzystywane są do celów militarnych na Ukrianie.

Zacharowa dodała, że eskalacja konfliktu, do której, jak przekonywała, prowadzi postępowanie USA, jest „bezmyślna i szalona”, a Waszyngton powinien wykazać się większą odpowiedzialnością, tak jak w 1962 roku podczas kryzysu kubańskiego, gdy USA i ZSRR wycofały się z nuklearnej konfrontacji.

USA wspierając Ukrainę „ryzykują sprowokowanie bezpośredniej konfrontacji militarnej między największymi mocarstwami nuklearnymi” – twierdziła rzeczniczka rosyjskiego MSZ.

– „Zakomunikowaliśmy to bardzo wyraźnie i bezpośrednio Rosjanom, w szczególności Putinowi. Jesteśmy zaniepokojeni” – oświadczył Antony Blinken.

Sekretarz stanu nie określił kiedy i w jakiej formie powiedziano Putinowi o możliwych konsekwencjach, które czekają Moskwę w wypadku użycia przez nią broni jądrowej.

Szef amerykańskiej dyplomacji zapewnił też o dalszym wsparciu Ukrainy przez USA, podkreślając, że ważne i konieczne jest, aby Waszyngton i jego sojusznicy „pozostawali z Ukrainą”.

Źródło: PAP

Uwaga! Rząd podjął decyzję. Dziesiątki tysięcy obywateli straci 500 Plus.

Przegląd, nabicie klimatyzacji
Przegląd, nabicie klimatyzacji
31,99 zł
39,99 zł
Oferta zakończona!
Odgrzybienie klimatyzacji metodą chemiczną za 39,99 zł i więcej opcji w serwisie InMoto w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz