Home Kategorie News PILNE! Szef MON mówi jasno: Gotowość bojowa to kwestia dni.
2.23K

PILNE! Szef MON mówi jasno: Gotowość bojowa to kwestia dni.

PILNE! Szef MON mówi jasno: Gotowość bojowa to kwestia dni.

​ – „Nie ma nowoczesnego wojska bez dronów; Bayraktary będą wykonywać zarówno misje rozpoznawcze, jak i bojowe. To, co dzieje się na Ukrainie, pokazuje, że to skuteczna broń” – mówi szef MON.

Błaszczak przekazał zakontraktowane w Turcji w 2021 r. drony bojowe Bayraktar TB2 żołnierzom z 12. Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu. Jak sam mówi, nowoczesne wojsko nie może istnieć bez dronów.

– „Rozpoczynamy proces wyposażania jednostek wojskowych w Bayraktary; zamówiliśmy te drony jeszcze przed rosyjską agresją na Ukrainę. Wtedy mówiono nam – szczególnie opozycja, ta z PO – że to broń, z której nie będziemy mieć korzyści. To, co dzieje się na Ukrainie wskazuje, że nie mieli racji, że my mieliśmy rację, że jest to broń skuteczna, w rękach Ukraińców pozwala skutecznie bronić Ukrainy” – mówił Błaszczak.

– „Mówili, że wyprowadzamy pieniądze do Turcji – a jeżeli już ktoś cokolwiek wyprowadzał, to oni likwidowali jednostki wojskowe, a więc wyprowadzali majątek Wojska Polskiego. Dziś odtwarzamy jednostki wojskowe, wzmacniamy siłę Wojska Polskiego. Pierwsze Bayraktary są już w 12. Bazie, żołnierze są przeszkoleni – odbyli kurs w Turcji, są zmotywowani do tego, by stać na straży bezpieczeństwa Rzeczypospolitej” – dodał szef MON.

Sklepy będą otwarte krócej przez drogi prąd! Pierwsza sieć w Polsce podjęła decyzję.

Źródło: RMF24.pl

Wieloetapowe oczyszczanie twarzy
Wieloetapowe oczyszczanie twarzy
63,99 zł
79,99 zł
Oferta zakończona!
12-etapowa pielęgnacja twarzy za 69,99 zł i więcej opcji w Salonie Urody Glamour

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz