Home Kategorie Życie Ukradł tramwaj i zabierał pasażerów. Dojechał aż do Chorzowa.

Ukradł tramwaj i zabierał pasażerów. Dojechał aż do Chorzowa.

Ukradł tramwaj i zabierał pasażerów. Dojechał aż do Chorzowa.

25-latek ukradł w nocy tramwaj w Katowicach i dojechał nim do Chorzowa. Co ciekawe, zabierał on pasażerów. Policja teraz bada tą sprawę.

Na trasie między Katowicami a Chorzowem pojawił się w nocy tramwaj linii nr 33, który nie był wpisany w rozkład jazdy i który na co dzień zwyczajnie nie kursuje.

– „Dyspozytor próbował skontaktować się z motorniczym poprzez radiotelefon. To się nie udało. Podjęta została szybko decyzja o tym, żeby zatrzymać wagon. Zdalnie wyłączono zasilanie trakcji tramwajowej w  centrum Chorzowa. W ten sposób tramwaj unieruchomiono. Wezwano policję. Na miejsce skierowany został także kontroler ruchu naszej spółki. Mężczyzna, który prowadził tramwaj nie uciekał, został zatrzymany przez policję” – przekazał Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich S.A.

Zatrzymany mężczyzna ma 25 lat. W tym momencie trwają czynności wyjaśniające.

– „Sprawę wyjaśnia także spółka Tramwaje Ślaskie S.A. Będziemy prowadzić dochodzenie wewnętrzne, jak to się stało, że obcy człowiek, niezatrudniony w spółce wszedł na teren zajezdni tramwajowej w Zawodziu w środku nocy i ten tramwaj po prostu ukradł. Wszystko wskazuje na to, że wykorzystał sytuację, kiedy pracownik firmy zewnętrznej prowadzący akcję serwisową w tramwajach, zostawił jeden z nich załączony na placu postojowym i udał się w inne miejsce” – stwierdził Andrzej Zowada.

Sklepy będą otwarte krócej przez drogi prąd! Pierwsza sieć w Polsce podjęła decyzję.

Źródło: RMF24.pl

Kurs online: pierwszej pomocy z MEN
Kurs online: pierwszej pomocy z MEN
9,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego za 9 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz