Home Kategorie Niesamowite Nie uwierzysz, że mogli to przeoczyć przez 70 lat. Gdy sprawa wyszła na jaw, stwierdzili że tak już zostanie.

Nie uwierzysz, że mogli to przeoczyć przez 70 lat. Gdy sprawa wyszła na jaw, stwierdzili że tak już zostanie.

Nie uwierzysz, że mogli to przeoczyć przez 70 lat. Gdy sprawa wyszła na jaw, stwierdzili że tak już zostanie.

– „Dzieło słynnego abstrakcjonisty, Pieta Mondriana, przez ponad siedem dekad wisiało do góry nogami w muzeum w Duesseldorfie…” – poinformował the Guardian.

– „Dzieło słynnego abstrakcjonisty, Pieta Mondriana, przez ponad siedem dekad wisiało do góry nogami w muzeum w Duesseldorfie. Nikt nie zauważył błędu. Praca nie zostanie jednak obrócona, by uniknąć jej uszkodzenia” – stwierdził The Guardian.

Jak poinformowała kuratorka Susanne Meyer-Büser z Nordrhein-Westfalen, dzieło z Duesseldorfu, które wygląda niemal identycznie, jak to z Paryża, w 1944 roku, czyli niedługo po śmierci Mondriana, obrócone zostało o 180 stopni. Czyli obraz wisiał do góry nogami przez ponad 70 lat.

– „Pogrubienie siatki powinno znajdować się na górze obrazu. Kiedy wskazałam to innym kuratorom, zdaliśmy sobie sprawę, że to bardzo oczywiste. Jestem w 100 procentach pewna, że obraz był powieszony źle” – stwierdziła ekspertka.

– „Można powiedzieć, że obraz „New York City 1” został powieszony do góry nogami. Czy ktoś popełnił błąd podczas transportu? A może ktoś był niedbały? Nie da się tego stwierdzić” – dodała.

UWAGA! Fatalne wieści dla Polaków. Miliony zostaną bez pieniędzy.

Źródło: rp.pl

EMS: od 2 do 5 treningów w Hush Studio EMS
EMS: od 2 do 5 treningów w Hush Studio EMS
143,20 zł
300,00 zł
Oferta zakończona!
EMS: od 2 do 5 treningów w Hush Studio EMS (do -55%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz