Home Kategorie News PILNE! Rosyjska rakieta spadła na Mołdawię. Dron uderzył w tamę przy granicy.
2.39K

PILNE! Rosyjska rakieta spadła na Mołdawię. Dron uderzył w tamę przy granicy.

PILNE! Rosyjska rakieta spadła na Mołdawię. Dron uderzył w tamę przy granicy.

Rosyjska rakieta spadła na wieś Nasławcza na północy Mołdawii przy granicy z Ukrainą. Doniesienia potwierdza MSW Mołdawii. W poniedziałek Rosja dokonała zmasowanego ataku na cele infrastruktury krytycznej na całej Ukrainie.

Wojna na Ukrainie w ostatnich tygodniach upływa głównie pod znakiem rosyjskich ataków na ukraińskie elektrownie i inne cele infrastruktury krytycznej. W poniedziałek Rosjanie dokonali zmasowanych ostrzałów na m.in. Kijów, Zaporoże, Dnipro oraz Charków. Armia Ukrainy podała, że zestrzelono 44 z ponad 55 rosyjskich rakiet.

MSW Mołdawii poinformowało, że na wieś Nasławcza w północnej części kraju spadł pocisk strącony przez ukraińską obronę przeciwlotniczą. Dodano, że nie ma doniesień o poszkodowanych. Uszkodzonych jest jednak kilka budynków.

Dodano, że zdaniem ukraińskich władz wystrzelony przez Rosję dron uderzył w zaporę wodną znajdującą się 10 km od mołdawskiej wsi. Nie ma obecnie zagrożenia powodzią.

– „Rosja atakuje cele cywilne, bo nadal ma wolę zabijania Ukraińców i służące do tego pociski” – skomentował na Twitterze ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba, odnosząc się do poniedziałkowych ataków rakietowych Rosji na różne cele w jego kraju.

Rzecznik ukraińskiego MSZ Ołeh Nikołenko stwierdził z kolei, że poranne rosyjskie ataki na infrastrukturę energetyczną Kijowa i innych miast pokazują, że „Rosja nie jest zainteresowana negocjacjami pokojowymi, ani kwestią światowego bezpieczeństwa żywnościowego. Jedynym celem Putina jest śmierć i zniszczenie”.

Źródło: PAP

Niebywała sytuacja w rosyjskiej TV. Padły zakazane przez Putina słowa [WIDEO]

Samochodowe pakiety spa
Samochodowe pakiety spa
49,99 zł
100,00 zł
Oferta zakończona!
Profesjonalne i kompleksowe mycie oraz pielęgnacja auta w pakietach od 49,99 zł w Auto-Flash w Bydgoszczy (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz