Home Kategorie News Kolejne świadczenie od rządu. Już nie tylko na węgiel i prąd.
104

Kolejne świadczenie od rządu. Już nie tylko na węgiel i prąd.

Kolejne świadczenie od rządu. Już nie tylko na węgiel i prąd.

W wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów pojawił się projekt ustawy zakładającej maksymalną cenę gazu dla gospodarstw domowych.

Ceny energii według GUS wzrosły o ponad 40%. Podpisana przez Andrzeja Dudę ustawa zakłada ustanowienie maksymalnych stawek w przypadku rachunków za prąd. Rząd planuje też wprowadzenie limitów cenowych na gaz.

Rządzący chcą wprowadzić maksymalną cenę gazu m.in. dla odbiorców indywidualnych. W wykazie prac legislacyjnych zamieszczono informację o projekcie ustawy o szczególnej ochronie odbiorców paliw gazowych w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku gazu. We wpisie mowa o rozwiązaniach zakładających zagwarantowanie maksymalnej ceny paliw gazowych dla gospodarstw domowych, wspólnot mieszkaniowych, szpitali, organizacji pozarządowych itd.

Po stronie biznesu rząd chce wprowadzić ekwiwalent pieniężny, który miałby rekompensować straty dostawców energii.

– „Mechanizm rekompensat ukształtowany jest jako jeden z elementów ochrony podmiotów szczególnie wrażliwych na zmiany cen paliw gazowych oraz odbiorców realizujących kluczowe zadania z zakresu użyteczności publicznej. W związku z powyższym projektowana regulacja służy zabezpieczeniu odbiorców gazu ziemnego w Polsce przed ewentualnymi skutkami kryzysu gazowego, którego rozmiary oraz ramy czasowe przybierają na sile, a ich oddziaływanie w sposób istotny ma wpływ na funkcjonowanie gospodarki krajowej” – czytamy w opisie projektu.

Źródło: PAP

Sprawdź portfel! Masz takie 10 zł? Możesz zarobić nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Fizjoterapia: konsultacja, terapia
Fizjoterapia: konsultacja, terapia
71,20 zł
180,00 zł
Oferta zakończona!
Konsultacja fizjoterapeutyczna z terapią od 89 zł w gabinecie Fizjoterapia A. Pastwa w Bydgoszczy (do -51%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz