Home Kategorie News UWAGA! Alarm nad Europą. Spadają szczątki chińskiej rakiety.
4.29K

UWAGA! Alarm nad Europą. Spadają szczątki chińskiej rakiety.

UWAGA! Alarm nad Europą. Spadają szczątki chińskiej rakiety.

W Hiszpanii tymczasowo zamknięto przestrzeń powietrzną nad lotniskami w Barcelonie, Tarragonie i Ibizie. Uziemiono samoloty w związku z doniesieniami o spadających szczątkach chińskiej rakiety Długi Marsz 5B.

Kilka lotnisk w Hiszpanii zamknęło przestrzeń powietrzną w piątek. Część swojej przestrzeni powietrznej zamknęła też Portugalia.

Związane to jest ze spadającymi w niekontrolowany sposób szczątkami rakiety Długi Marsz 5B. Utrudnienia trwały ok. 40 minut. Lokalnie mogą potrwać dłużej. Według Daily Mail na Ibizie przewiduje się, że zakłócenia w ruchu lotniczym mogą wydłużyć się do 3 godzin.

Chińczycy byli wielokrotnie krytykowani m.in. przez NASA za niewłaściwe postepowanie z kosmicznymi śmieciami, co może stwarzać zagrożenie. Pekin zaprzeczył, że jego działania są niebezpieczne i obwinił Stany Zjednoczone o “podsycanie obaw”.

– „To już czwarty raz w ciągu dwóch lat, kiedy Chiny pozbyły się swoich rakiet w niekontrolowany sposób. W poprzednich lądowaniach zderzeniowych metalowe obiekty spadły na wioski na Wybrzeżu Kości Słoniowej, gruz wylądował na Oceanie Indyjskim w pobliżu Malediwów, a odłamki rakiet rozbiły się niebezpiecznie blisko wiosek na Borneo” – przypomniała Aerospace Corporation.

Źródło: PAP

PILNE! Wojska zostały postawione w stan pełnej gotowości bojowej. Zagrożenie ze strony Rosji wzrosło jeszcze bardziej.

Do 26% zniżki na: Pakiet zabiegów wyszczuplających
Do 26% zniżki na: Pakiet zabiegów wyszczuplających
67,00 zł
90,00 zł
Oferta zakończona!
Do 26% zniżki na: Pakiet zabiegów wyszczuplających w FABRYKA ENDORFINY Studio relaksu i modelowania sylwetki

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz