Home Kategorie Życie Ważna decyzja kardynała Nycza. Związana jest z obchodem święta Niepodległości.

Ważna decyzja kardynała Nycza. Związana jest z obchodem święta Niepodległości.

Ważna decyzja kardynała Nycza. Związana jest z obchodem święta Niepodległości.

Obchodzone 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości w tym roku przypada w piątek. To właśnie ta data pchnęła Kardynała do podjęcia istotnej decyzji.

Data ta ma dla Polaków uroczysty charakter, dlatego też kardynał Kazimierz Nycz zniósł dla wiernych archidiecezji warszawskiej obowiązek zachowania wstrzemięźliwości od jedzenia mięsa w ten dzień.

11 listopada ma ogromne znaczenie dla Polaków.  Polacy w ten dzień upamiętniają odzyskanie suwerenności przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów.

Jednak w tym roku 11 listopada przypada w piątek, co dla katolików wiąże się m.in. z powstrzymaniem się od spożywania pokarmów mięsnych, żeby wspominać cierpienie Jezusa na krzyżu.

– „Mając na względzie, że Narodowe Święto Niepodległości – 11 listopada, przypada w tym roku w piątek, zaś uroczysty charakter tego dnia sprzyja radosnemu i świątecznemu przeżywaniu tego wydarzenia, po rozważeniu słusznych racji duszpasterskich, udzielam, zgodnie z kan. 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, wszystkim osobom przebywającym w granicach archidiecezji warszawskiej, dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych” – przekazano na stronie archidiecezji.

PILNE! Spadła Chińska rakieta. Kraje zamykają przestrzeń powietrzną. Ludzie wpadają w panikę.

Źródło: Polsatnews.pl

Fizjoterapia: konsultacja, terapia
Fizjoterapia: konsultacja, terapia
71,20 zł
180,00 zł
Oferta zakończona!
Konsultacja fizjoterapeutyczna z terapią od 89 zł w gabinecie Fizjoterapia A. Pastwa w Bydgoszczy (do -51%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz