Home Kategorie Życie Pod żadnym pozorem tego nie otwieraj! Poczta Polska wydała ostrzeżenie.
10.55K

Pod żadnym pozorem tego nie otwieraj! Poczta Polska wydała ostrzeżenie.

Pod żadnym pozorem tego nie otwieraj! Poczta Polska wydała ostrzeżenie.

Jeśli dostałeś wiadomość od Poczty Polskiej o możliwości zakupu po okazyjnej cenie nieodebranej przesyłki – uważaj, to oszustwo. Pod żadnym pozorem nie klikaj w link.

Z usług krajowej poczty korzystamy niemal wszyscy. Ufamy PP i to postanowili wykorzystać oszuści. Nowa kampania phishingowa głównie rozprzestrzenia się w mediach społecznościowych. Użytkownicy mogą napotkać w niej informację o tym, że przedmioty z nieodebranych przesyłek dostarczanych przez Pocztę Polską można kupić w sieci.

– „Ostatnimi czasy pojawiły się także fałszywe reklamy na portalach społecznościowych wraz z linkami do domen, gdzie rzekomo prowadzona jest po okazyjnych cenach sprzedaż nieodebranych przez adresatów przesyłek, nadanych Pocztą Polską. Spółka nie prowadzi tego typu działalności, a kliknięcie w odnośnik na takiej stronie może poskutkować ściągnięciem złośliwego oprogramowania lub próbą wyłudzenia danych czy środków pieniężnych” – ostrzega Poczta Polska w specjalnym komunikacie.

Daniel Witowski, rzecznik Poczty Polskie zaznacza, że nim klikniemy w podejrzany odnośnik, upewnijmy się, że nie wzbudza on żadnych zastrzeżeń – zarówno w formie, jak i treści.

– „ Pamiętajmy także, że Poczta nigdy nie prosi o dosłanie pieniędzy czy danych osobowych przez wiadomości elektroniczne” – dodaje.

W przypadku otrzymania wiadomości email czy sms, zawierających linki wskazujące na oszustwo, szczególnie te łudząco przypominające adres jedynej oficjalnej domeny Poczty Polskiej, należy poinformować zespół do spraw cyberbezpieczeństwa Poczty Polskiej pod adresem: incydent@poczta-polska.pl.

Źródło: Gazeta Pomorska

Szok! Jezdnia zapadła się na 8 metrów. Na zdjęciach widać ogromy lej.

Fotokalendarz: różne formaty
Fotokalendarz: różne formaty
23,90 zł
Oferta zakończona!
Fotokalendarz A3, A4 lub XL od 23,90 zł w Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz