Home Wideo UWAGA! Nawet 40 stopni mrozu. „Jęzor chłodu” znad Rosji zmierza w stronę Polski.

UWAGA! Nawet 40 stopni mrozu. „Jęzor chłodu” znad Rosji zmierza w stronę Polski.

UWAGA! Nawet 40 stopni mrozu. „Jęzor chłodu” znad Rosji zmierza w stronę Polski.

40-stopniowe mrozy uderzyły w Rosję. Synoptycy zapowiadają, że już niedługo również w Polsce spadnie pierwszy śnieg, a termometry wskażą kilka stopni poniżej zera.

Atak zimy w listopadzie odczuwają już mieszkańcy wschodu Rosji. Jak podaje portal Fani Pogody, intensywny śnieg przykrył już ponad 70% powierzchni kraju. Ekstremalna sytuacja utrzymuje się na Syberii, gdzie śnieg dosięga 2 metrów, a temperatura spadła do -40 stopni.

Eksperci twierdzą, że już w przyszłym tygodniu „jęzor chłodu” zacznie przedzierać się na zachód.

– „W związku z tym atak zimy możliwy będzie już także w europejskiej części Rosji oraz na terenach bliżej naszego kraju” – czytamy.

Niemal na pewno w drugiej połowie listopada śnieg i silny mróz pojawi się na Białorusi oraz w centralnej i zachodniej Ukrainie.

W Polsce obecny tydzień będzie dość ciepły i pogodny, szczególnie jak na początek listopada. 9 listopada na południowym wschodzie Polski temperatura wyniesie nawet 15 stopni. Ciepło będzie też w weekend, gdy termometry wskazywać będą od 9 do 13 stopni.

Ochłodzenie za sprawą arktycznego powietrza z rejonów Syberii możemy odczuć po 15 listopada. Na południu i wschodzie kraju termometry w nocy i nad ranem mogą wskazywać minus 7 stopni Celsjusza. Jednak prawdziwy atak zimy w Polsce jest mało prawdopodobny.

Źródło: Fani Pogody

Ogromny pożar 35-piętrowego drapacza chmur. Słup ognia objął cały budynek. Wstrząsające wideo.

Kody rabatowe do RTV Euro AGD 
Kody rabatowe do RTV Euro AGD 
0,00 zł
Oferta zakończona!
Kody rabatowe do RTV Euro AGD 

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz