Home Kategorie Ludzie Starcie Andrzeja Dudy z aktywistką. Prezydent nie wytrzymał [WIDEO]

Starcie Andrzeja Dudy z aktywistką. Prezydent nie wytrzymał [WIDEO]

Starcie Andrzeja Dudy z aktywistką. Prezydent nie wytrzymał [WIDEO]

Andrzej Duda został zatrzymany przez aktywistkę Dominikę Lasotę podczas szczytu klimatycznego w Egipcie. Doszło między nimi do ostrej wymiany zdań.

– „Prezydent Duda skonfrontowany na szczycie klimatycznym COP27 w Egipcie. Nie ma bezpieczeństwa energetycznego i sprawiedliwości społecznej, jeśli opieramy gospodarkę na węglu, ropie i gazie. Żądamy odblokowania czystej energii OZE i sprawiedliwej transformacji” – napisała na Twitterze młoda aktywistka Dominika Lasota. Do tweeta dodała nagranie rozmowy z prezydentem.

Do przepychanki słownej doszło podczas szczytu COP27 w Egipcie. Na korytarzu dwóm aktywistkom klimatycznym Dominice Lasocie i Wiktorii Jędroszkowiak udało się zatrzymać prezydenta Polski. Domagały się wsparcia czystej energii z OZE.

– „Władze są odpowiedzialne za codzienny byt ludzi. Muszą się kierować zasadą zrównoważonego rozwoju, ale także w znaczeniu sprawiedliwej transformacji” – odpowiedział Duda.

– „Rozumiem, ale ja sama rozmawiam z górnikami i oni sami mówią, że są w dziwnej sytuacji, że nie wiedzą, co się będzie działo, że rząd nie mówi im prawdy, że nie ma szczerości” – kontynuowała aktywistka.

Prezydent zwrócił wtedy uwagę, że rząd jest w ciężkiej sytuacji przez wojnę na Ukrainie i wzrost kosztów energii. Gdy aktywistka próbowała przedstawić swoje zdanie, Duda odpowiedział:

– „Proszę mnie nie zasypywać argumentami, które są bardzo jednostronnym pani spojrzeniem. – Ja się słucham nauki” – kontrowała Lasota.

– „Dzisiaj, przez ostatnie lata, było stopniowe zamykanie kolejnych ścian w kopalniach. Dzisiaj tak naprawdę potrzebujemy ich na powrót, ściągamy węgiel do Polski ze wszystkich stron świata” – kontynuował polski przywódca.

Kiedy aktywistka próbowała się wtrącić, wzburzony wyraźnie prezydent zadał jej pytanie.

– „To, czym by pani chciała, żeby ludzie ogrzali mieszkania? Oponami?” – zapytał.

– „Chciałabym, żeby ludzie mieli czym ogrzewać, ale problem jest taki, że w tym momencie przez lata zaniedbań ta polityka energetyczna jest po prostu nieodpowiedzialna. Moja babcia sama nie była w stanie kupić węgla i mnie to bardzo martwi. Chciałabym, żeby też miała czym ogrzać” – odpowiedziała Lasota.

– „To niech mi pani wytłumaczy w takim razie, w jaki sposób w ciągu dwóch lat mam, pani zdaniem, nadrobić 30 lat zaniedbań? Słucham” – zapytał Duda.

– „Myślę, że w ciągu dwóch lat to się nie uda, ale kiedyś musimy zacząć” – ripostowała Lasota.

– „Właśnie zaczęliśmy. Zaczynamy proces budowy elektrowni atomowej” – odpowiedział prezydent.

– „Ja bym chciała, żeby Polska była jak najbardziej rozwinięta pod względem czystej energii, bo ona jest najtańsza, najszybsza do rozwinięcia, najbardziej dostępna dla ludzi” – nie dawała za wygraną aktywistka.

– „A ja bym chciał, żeby w górach był śnieg, a na nizinach, żeby było ciepło” – ironizował Duda.

Andrzej Duda otrzymał ważne pytanie po angielsku. Jego reakcja jest zaskakująca.

Kurs excel online - rok nauki
Kurs excel online - rok nauki
39,00 zł
290,00 zł
Oferta zakończona!
Roczny dostęp do lekcji online Master of Excel za 39 zł na platformie Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz