Home Kategorie News Jarosław Kaczyński zapowiada wprowadzenie nowego podatku. Kto będzie musiał go płacić?
2.12K

Jarosław Kaczyński zapowiada wprowadzenie nowego podatku. Kto będzie musiał go płacić?

Jarosław Kaczyński zapowiada wprowadzenie nowego podatku. Kto będzie musiał go płacić?

Jarosław Kaczyński kontynuuje swój objazd po kraju. W trakcie jednego ze spotkań z sympatykami zapowiedział możliwość wprowadzenia „znaczącego podatku”. Opłata miałaby dotyczyć niezamieszkanych mieszkań. Eksperci są pewni, że byłoby to kolejne uderzenie w rynek nieruchomości.

Prezes PiS w trakcie spotkania w Ostródzie przyznał, że warto zastanowić się nad wprowadzeniem nowej daniny. Powiedział, że chociaż w tym roku powstanie ok. 270 tys. mieszkań, to spora część będzie stanowić lokatę kapitału, pozostając niezamieszkała.

– „Jest pytanie, czy takich mieszkań nie opodatkować. Nie chcesz wynajmować, to będziesz od tego majątku płacił znaczący podatek” – dodał prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Analitycy nie mają złudzeń, że taki podatek prędzej czy później będzie wprowadzony w takiej lub innej formie. Ministerstwo finansów zapytane o to, czy prowadzone są prace nad taką opłatą, odpowiada, że obecnie nie toczą się żadne prace legislacyjne w tym zakresie. Ministerstwo jednak cały czas monitoruje sytuacje związaną z niezamieszkałymi mieszkaniami.

Tomasz Bełszyński, ekspert rynku nieruchomości, stwierdził, że obecnie prace nie przyjęły konkretnego kształtu, pozostając jedynie zapowiedział, bez konkretnego projektu.

Nałożenie podatku jest według niego jedną z alternatyw, która ma zastąpić nieudane projekty mieszkaniowe, jakie obecny rząd podejmował. Podatek to niejedyna rozważana opcja. Pojawiają się też pomysły przekształcenia budynków komercyjnych w mieszkalne.

Wiele osób twierdzi też, że zapowiadany przez Jarosława Kaczyńskiego podatek to kolejne uderzenie w sektor nieruchomości.

Źródło: money.pl

Pod żadnym pozorem tego nie otwieraj! Poczta Polska wydała ostrzeżenie.

Okulary korekcyjne: Cotton Club i inne
Okulary korekcyjne: Cotton Club i inne
29,99 zł
210,00 zł
Oferta zakończona!
29,99 zł za groupon zniżkowy wart 210 zł na okulary korekcyjne z antyrefleksem i więcej w Okularium - 3 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz