Home Kategorie Poruszające Kardynał przyznał się do molestowania seksualnego 14-latki. „Skrzywdziłem”.

Kardynał przyznał się do molestowania seksualnego 14-latki. „Skrzywdziłem”.

Kardynał przyznał się do molestowania seksualnego 14-latki. „Skrzywdziłem”.

Prokuratura wszczęła śledztwo wobec byłego kardynała i arcybiskupa Jean-Pierre’a Ricarda. Duchowny przyznał się do wykorzystywania seksualnego 14-latki ponad 30 lat temu.

Kardynał Jean-Pierre Ricard przyznał się do molestowania seksualnego 14-letniej dziewczynki. Do wykorzystywania miało dojść 35 lat temu.

– „Postanowiłem nie ukrywać dłużej mojej sytuacji i oddać się do dyspozycji (wymiaru) sprawiedliwości. […] 35 lat temu, kiedy byłem proboszczem, zachowywałem się w sposób naganny z 14-letnią dziewczyną. Moje zachowanie spowodowało poważne konsekwencje. […] Przepraszam tych, których skrzywdziłem” – oświadczył kard. Ricard w poniedziałek 7 listopada.

Oświadczenie wywołało kolejne trzęsienie ziemi we francuskim episkopacie. 78-letni obecnie kardynał prosił swoją ofiarę o wybaczenie. Przekazał, że rozmawiał ze swoją ofiarą. Nie sprecyzował jednak kiedy do rozmowy doszło.

Prokuratura z Marsylii przekazała, że wszczęła postępowanie przygotowawcze, które ma sprawdzić informacje kardynała i odszukać możliwe inne ofiary. Do tej pory nie otrzymała żadnej skargi w sprawie.

Episkopat Francji ogłosił 7 listopada na specjalnej konferencji, że podobne problemy dotyczą dziś dziesięciu innych biskupów, zarówno aktywnych, jak i seniorów. Tylu hierarchów zostało postawionych w akt oskarżenia w związku z przemocą seksualną.

Szokujące doniesienia o pedofilii we francuskim Kościele katolickim wyszły na jaw po ujawnieniu raportu, w którym oszacowano, że przez 70 lat tamtejsi duchowni (od księży po kardynałów) wykorzystali seksualnie 216 tysięcy nieletnich. Dokument powstał na zlecenie episkopatu.

Policjanci porwali i powiesili ukraińską pielęgniarkę. To była kara.

Lot paralotnią w tandemie
Lot paralotnią w tandemie
249,99 zł
Oferta zakończona!
Lot paralotnią w tandemie (249,99 zł) i wideofilmowaniem (od 289,99 zł) w Szkole Paralotniowej Albatros

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz