Home Kategorie News PILNE! PiS chce zmienić konstytucję! „Postawimy tę sprawę jeszcze w tej kadencji”.
2.37K

PILNE! PiS chce zmienić konstytucję! „Postawimy tę sprawę jeszcze w tej kadencji”.

PILNE! PiS chce zmienić konstytucję! „Postawimy tę sprawę jeszcze w tej kadencji”.

Kierownictwo PiS we wtorek zdecydowało, że już w tym tygodniu złożone będą projekty zmian w konstytucji oraz w ustawie o wykonywaniu mandatu posła i senatora w zakresie zniesienia immunitetu formalnego.

Jarosław Kaczyński zapowiedział, że jeszcze w tej kadencji Sejmu zniesione będą immunitety formalne dla parlamentarzystów i sędziów. Prezes PiS powiedział o tym w trakcie kilku ostatnich spotkań wyborczych.

Według polityka immunitet materialny musi być zachowany, bo „nie może być tak, że poseł odpowiada karnie za to, jak głosuje, albo za to, co mówi z mównicy”. Natomiast, jak mówił Kaczyński, immunitet nie powinien chronić w takich przypadkach, gdy np. poseł czy sędzia kradnie, czy po pijanemu jeździ samochodem.

Z informacji przekazanych przez PAP wynika, że jeszcze w tym tygodniu PiS złoży w Sejmie projekty dotyczące zniesienia immunitetu formalnego. Jeden ma dotyczyć zmiany Konstytucji RP, a drugi nowelizacji ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora.

Kaczyński mówił w sobotę 5 listopada w Ełku:

– „My tę sprawę postawimy jeszcze w tej kadencji, ale jesteśmy przekonani, że to nie przejdzie. Natomiast, jeżeli wygramy kolejne wybory, to na uszach staniemy, żeby to znieść, bo to jest horrendum” – zadeklarował.

Źródło: PAP

Jarosław Kaczyński zapowiada wprowadzenie nowego podatku. Kto będzie musiał go płacić?

Bilety wstępu do Parku Rozrywki Fantazja
Bilety wstępu do Parku Rozrywki Fantazja
19,19 zł
35,00 zł
Oferta zakończona!
Bilety wstępu do Parku Rozrywki Fantazja (do -53%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz