Home Kategorie News UWAGA! Rząd szykuje kolejne zmiany. Będą one problematyczne dla milionów Polaków. Zapoznaj się z nimi.

UWAGA! Rząd szykuje kolejne zmiany. Będą one problematyczne dla milionów Polaków. Zapoznaj się z nimi.

UWAGA! Rząd szykuje kolejne zmiany. Będą one problematyczne dla milionów Polaków. Zapoznaj się z nimi.

Rządzący szykują poważne zmiany. Od 1 stycznia 2024 roku ma zostać zmieniony limit płatności gotówkowych konsumentów. Nie będą one mogły przekraczać 20 tysięcy złotych.

Jeżeli ktoś będzie chciał wydać więcej pieniędzy, będzie zmuszony do płatności w formie bezgotówkowej. Zmiany te miały wejść w życie w roku 2023, jednak przeniesiono je na 2024 roku.

„Jeżeli chodzi o płatności gotówkowej między konsumentem a przedsiębiorcą to do tej pory nie obowiązywał żaden limit. Limit płatności zmieni się również dla samych przedsiębiorców. Limit płatności gotówkowych w transakcjach między przedsiębiorcami będzie wynosić 8 tys. zł brutto” – przekazał rząd.

Co jednak zaskakujące, ustawa nie przewiduje kar w przypadku naruszenia postanowień dotyczących obrotu bezgotówkowego. Może to jednak nieść poważne konsekwencje dla przedsiębiorców. Utracą oni bowiem prawo do wliczenia poniesionego wydatku do kosztów uzyskania przychodów.

Warto zapamiętać, że transakcje bezgotówkowe to rozliczenia finansowe dokonywane pieniędzmi w formie znaków cyfrowych. Należy więc przez to rozumieć min.  transakcje wykonane za pomocą karty płatniczej, BLIK etc.

Krzysztof Jackowski już wie. To wydarzy się zimą. Polakom opadną szczęki.

Zabieg na twarz - złuszczający w Akademii Mesobelle
Zabieg na twarz - złuszczający w Akademii Mesobelle
64,00 zł
200,00 zł
Oferta zakończona!
Do 68% zniżki na: Zabieg na twarz - złuszczający w firmie Kosmetologia estetyczna i Akademia Mesobelle

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz