Home Kategorie Życie UWAGA! Koniec z 500 plus na pierwsze dziecko i programem Dobry start.

UWAGA! Koniec z 500 plus na pierwsze dziecko i programem Dobry start.

UWAGA! Koniec z 500 plus na pierwsze dziecko i programem Dobry start.

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców opowiada się za ograniczaniem wydatków na programy socjalne i społeczne. Chodzi m.in o 500 plus i program Dobry start. Według nich to one prowadzą do inflacji.

Organizacja uważa, że jest to konieczne ze względu coraz trudniejszą sytuację gospodarczą. Cięcia powinny – zdaniem ZPP objąć także popularne 13 i 14stki.

– „Rosnąca inflacja i brak stabilności otoczenia gospodarczego spowodowany negatywnymi ekonomicznymi następstwami pandemii oraz zbrojną agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę i związanym z nią kryzysem energetycznym powinny zmusić rząd do zredefiniowania kierunków prowadzonej polityki fiskalnej” – wskazał ZPP.

Uważają oni że:

– „rząd wydaje się wychodzić z założenia, że korekty względem polityki fiskalnej obejmować powinny instrumenty w jak najmniejszym stopniu bezpośrednio rzutujące na sferę świadczeń społecznych o charakterze socjalnym” –

– „Według doniesień, Prezes Rady Ministrów wydał robocze zarządzenie dotyczące wprowadzania programu cięć budżetowych w resortach, które przełożyć ma się na około 10-15 mld zł oszczędności – to jednak wciąż znikoma kwota względem realnych potrzeb” – stwierdzono.

Krzysztof Jackowski już wie. To wydarzy się zimą. Polakom opadną szczęki.

Źródło: portalsamorzadowy.pl

Przegląd auta i więcej
Przegląd auta i więcej
29,99 zł
Oferta zakończona!
Przegląd ogólny auta (29,99 zł), geometria kół osi przedniej i więcej (49,99 zł) i inne w PHU DMD Mechanika Pojazdowa

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz