Home Kategorie Poruszające Szok! Pijany policjant zabił kobietę. Pędził bmw 157 km/h.

Szok! Pijany policjant zabił kobietę. Pędził bmw 157 km/h.

Szok! Pijany policjant zabił kobietę. Pędził bmw 157 km/h.

Pijany 24-letni policjant spowodował wypadek, w którym śmierć poniosła kobieta. Prokuratura Rejonowa w Kępnie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko niemu. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Do wypadku doszło 5 czerwca. Tuż przed wypadkiem 24-letni policjant był na poprawinach w restauracji, gdzie spożywał alkohol. Komendant kępińskiej policji ogłosił alarm dla całej jednostki, bo mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. Sprawcę zatrzymano 2 godziny po wypadku. Badanie alkomatem wykazało 1,9 promila alkoholu we krwi.

Zdaniem prokuratury mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzył samochodem marki BMW w tył jadącego przed nim fiata. Na miejscu zginęła 69-letnia pasażerka auta. Biegli ustalili, że policjant kierował pojazdem z niebezpieczną prędkością, ponieważ na liczniku miał 157 km/h.

Policjant usłyszał zarzuty, do których nie przyznał się i odmówił składania wyjaśnień.

– „Są to: umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu, jazda z nadmierną prędkością, spowodowanie obrażeń ciała u pokrzywdzonej, co doprowadziło do jej śmierci, nieudzielenie pomocy i ucieczka z miejsca zdarzenia” – przekazał rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Źródło: PAP

Atak nożownika! Nie żyje funkcjonariusz policji.

Do 64% zniżki na: Dermomasaż w firmie HF Clinic
Do 64% zniżki na: Dermomasaż w firmie HF Clinic
32,00 zł
90,00 zł
Oferta zakończona!
Do 64% zniżki na: Dermomasaż w firmie HF Clinic

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz