Home Kategorie Poruszające Pędził 190 km/h. Rodzeństwo było bez szans. Tragedia w Święto Niepodległości.

Pędził 190 km/h. Rodzeństwo było bez szans. Tragedia w Święto Niepodległości.

Pędził 190 km/h. Rodzeństwo było bez szans. Tragedia w Święto Niepodległości.

23-letnia Weronika i 25-letni Sebastian zginęli, kiedy w ich samochód uderzyło rozpędzone audi. Od tej tragedii mija rok. Proces jest w trakcie, ale oskarżony Zbigniew G. nie pojawił się przed sądem.

Do wypadku doszło 11 listopada 2021 roku przy ul. Bałtyckiej w Olsztynie. Weronika i Sebastian zawracali, gdy w ich samochód uderzyło audi a8 pędzące 190 km/h.

Rodzeństwo poniosło śmierć na miejscu. Zbigniewowi G. nic się nie stało. Jak informował „Fakt”, 39-latek wyszedł z samochodu o własnych siłach i uciekł do lasu. Następnego dnia zgłosił się do jednego z lokalnych szpitali i poprosił o pomoc. Mówił, że nic nie pamięta i źle się czuje.

W połowie października sąd przesłuchał biegłego, który badał okoliczności wypadku. Biegły jednoznacznie ocenił, że 23-letnia kobieta, która wykonywała manewr zawracania nie miała możliwości oceny, z jaką prędkością porusza się audi a8, które było oddalone od niej 200 metrów.

– „Zawracająca przepuściła sześć pojazdów, czekała, aż zrobi się luka, by mogła bezpiecznie wykonać manewr. Wykonywała go w sposób prawidłowy, standardowy” – ocenił biegły.

Dodał, że gdyby audi a8 jechało z prawidłową, administracyjną prędkością, to do zderzenia obu pojazdów w ogóle by nie doszło.

– „Nie byłoby nawet konieczności hamowania ze strony audi a8” – stwierdził biegły.

Przedstawił też sądowi wyliczenia, z których wynikało, że samochód jadący z prędkością 190 km/h do zatrzymania pojazdu potrzebował 250 metrów.

– „Droga hamowania była dłuższa, niż odległość, jaka dzieliła oba auta” – stwierdził biegły.

Oskarżony nie pojawił się przed sądem. Obrońcy Zbigniewa G. przekazali sądowi zaświadczenie od psychiatry wskazujące, że klient jest w złej kondycji psychicznej.

Źródło: Fakt

Szok! Pijany policjant zabił kobietę. Pędził bmw 157 km/h.

Serwis, odgrzybianie klimatyzacji
Serwis, odgrzybianie klimatyzacji
14,39 zł
17,99 zł
Oferta zakończona!
Odgrzybianie klimatyzacji metodą ozonowania za 17,99 zł i więcej opcji w JW 13 – 4 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz