Home Kategorie Życie Atak zimy już za kilka dni. Deszcz ze śniegiem, śnieg i mrozy.
4.29K

Atak zimy już za kilka dni. Deszcz ze śniegiem, śnieg i mrozy.

Atak zimy już za kilka dni. Deszcz ze śniegiem, śnieg i mrozy.

Synoptycy z IMGW są już niemal pewni, kiedy nadejdzie pierwszy atak zimy.

Zima pojawi się w Polsce już za kilka dni. Eksperymentalna prognoza długoterminowa temperatury i opadu na grudzień 2022 – 2023 wskazuje, że pogoda w zimowych miesiącach będzie podobna do tej z ubiegłych lat.

W grudniu najzimniej ma być w Zakopanem. Średnia temperatura ma być ujemna, dochodząca nawet do -3 stopni. Mrozu nie muszą się bać mieszkańcy zachodniej Polski. W Szczecinie średnia temperatura ma wynieść 3 stopnie na plusie.

W styczniu temperatury też mają się mieścić w zakresie średniej z trzydziestu lat (1991-2020). Wyższe niż zazwyczaj są jednak prognozowane opady w północnej Polsce. W Koszalinie może to oznaczać od 6 cm na metr kwadratowy. Także w Gdańsku, gdzie zazwyczaj opady są niższe niż w innych miastach, ma porządnie popadać.

Luty ma nas nie zaskoczyć. Najzimniej będzie w Suwałkach, a w Szczecinie można spodziewać się temperatur lekko na plusie. Prawdziwym zaskoczeniem ma być jednak marzec. Synoptycy prognozują, że atmosferyczna wiosna wyprzedzi kalendarzową i w całej Polsce będzie cieplej niż zazwyczaj, ale deszczowo.

Na pierwszy atak zimy musimy być przygotowani już w połowie tygodnia.

– „Od czwartku zmiana pogody, będzie więcej słońca, ale chłodno. Temperatura spadnie poniżej zera i na północy kraju może pojawić się deszcz ze śniegiem i śnieg” – poinformował IMGW.

Źródło: PAP

Jasnowidz Jackowski zobaczył płomienie. Już wie, co nas czeka. Przerażające.

Wieloetapowy rytuał na twarz
Wieloetapowy rytuał na twarz
71,99 zł
89,99 zł
Oferta zakończona!
Wieloetapowy rytuał Premium na twarz od 89,99 zł w Studiu Urody Juliet w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz