Home Kategorie Życie Atak zimy już za kilka dni. Deszcz ze śniegiem, śnieg i mrozy.
4.25K

Atak zimy już za kilka dni. Deszcz ze śniegiem, śnieg i mrozy.

Atak zimy już za kilka dni. Deszcz ze śniegiem, śnieg i mrozy.

Synoptycy z IMGW są już niemal pewni, kiedy nadejdzie pierwszy atak zimy.

Zima pojawi się w Polsce już za kilka dni. Eksperymentalna prognoza długoterminowa temperatury i opadu na grudzień 2022 – 2023 wskazuje, że pogoda w zimowych miesiącach będzie podobna do tej z ubiegłych lat.

W grudniu najzimniej ma być w Zakopanem. Średnia temperatura ma być ujemna, dochodząca nawet do -3 stopni. Mrozu nie muszą się bać mieszkańcy zachodniej Polski. W Szczecinie średnia temperatura ma wynieść 3 stopnie na plusie.

W styczniu temperatury też mają się mieścić w zakresie średniej z trzydziestu lat (1991-2020). Wyższe niż zazwyczaj są jednak prognozowane opady w północnej Polsce. W Koszalinie może to oznaczać od 6 cm na metr kwadratowy. Także w Gdańsku, gdzie zazwyczaj opady są niższe niż w innych miastach, ma porządnie popadać.

Luty ma nas nie zaskoczyć. Najzimniej będzie w Suwałkach, a w Szczecinie można spodziewać się temperatur lekko na plusie. Prawdziwym zaskoczeniem ma być jednak marzec. Synoptycy prognozują, że atmosferyczna wiosna wyprzedzi kalendarzową i w całej Polsce będzie cieplej niż zazwyczaj, ale deszczowo.

Na pierwszy atak zimy musimy być przygotowani już w połowie tygodnia.

– „Od czwartku zmiana pogody, będzie więcej słońca, ale chłodno. Temperatura spadnie poniżej zera i na północy kraju może pojawić się deszcz ze śniegiem i śnieg” – poinformował IMGW.

Źródło: PAP

Jasnowidz Jackowski zobaczył płomienie. Już wie, co nas czeka. Przerażające.

eKurs: Java + SQL
eKurs: Java + SQL
29,00 zł
99,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: pakiet kursów online Java + SQL z dyplomem od 29 zł z firmą Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz