Home Kategorie News Ogromna nawałnica z gradem wielkości piłek golfowych. Zginął chłopiec [WIDEO]

Ogromna nawałnica z gradem wielkości piłek golfowych. Zginął chłopiec [WIDEO]

Ogromna nawałnica z gradem wielkości piłek golfowych. Zginął chłopiec [WIDEO]

Ulewne deszcze, które od piątku utrzymywały się nad wschodnią i środkową Hiszpanią, doprowadziły do śmierci jednej osoby i paraliżu komunikacyjnego. W Walencji zamknięto lotnisko. Na wschodzie trwa ewakuacja zalanych budynków.

Nawałnica przeszła w weekend nad środkową oraz wschodnią Hiszpanią. Największe utrudnienia wystąpiły w regionie Walencji oraz w Aragonii.

Pas startowy lotniska w Walencji został zamknięty w sobotę po uderzeniu pioruna – podał serwis Euroweeklynews.com. Loty są obecnie przekierowywane na inne lotniska.

W rejonie lotniska spadło co najmniej 150 litrów deszczu na metr kwadratowy. Ulewnym deszczom towarzyszył też grad wielkości piłek golfowych oraz wiatr dochodzący do 80 km/h.

Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości Bujaraloz, gdzie 17-letni chłopiec został przygnieciony przez połamaną gałąź drzewa, pod którym schronił się przed deszczem.

W rezultacie intensywnych opadów doszło do zalania kilkudziesięciu dróg. Na części z nich, głównie w Walencji, pod wodą znalazły się też liczne pojazdy pozostawione na parkingach i ulicach.

W sobotę poinformowano, że załamanie pogody doprowadziło nie tylko do chaosu komunikacyjnego w mieście, ale też do tymczasowego wstrzymania pracy przez miejscowe lotnisko. Do sobotniego popołudnia 13 samolotów, które miało tam wylądować, zostało przekierowane na inne lotniska.

W sobotę po południu na wschodzie kraju trwa ewakuacja budynków, w których ludzie są uwięzieni przez powódź. Dotychczas strażakom udało się uratować 30 osób, jedna z nich z nich potrzebowała opieki medycznej.

Chaos komunikacyjny i przerwy w dostawach energii spowodowane wichurami i silnymi opadami deszczu odnotowano też we wspólnotach autonomicznych Kastylia-La Mancha oraz w Katalonii.

Źródło: PAP

Dwa samoloty zderzyły się w powietrzu. Maszyny się rozpadły [WIDEO]

Zdjęcia do dokumentów
Zdjęcia do dokumentów
25,60 zł
45,99 zł
Oferta zakończona!
Zdjęcia do dowodu osobistego, wizy lub pracy dyplomowej za 32 zł w AB Foto – 18 lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz