Home Kategorie Poruszające Trwają poszukiwania 3-letniej Helenki. Wyrwano ją z rąk matki podczas spaceru.

Trwają poszukiwania 3-letniej Helenki. Wyrwano ją z rąk matki podczas spaceru.

Trwają poszukiwania 3-letniej Helenki. Wyrwano ją z rąk matki podczas spaceru.

Kaliska policja przekazała, że trwają poszukiwania 3-letniej Helenki, która w niedzielę została wyrwana z rąk matki podczas spaceru. Zdarzenie miało miejsce w Wolicy pod Kaliszem.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w okolicy południa. Matka z Helenką spacerowała wtedy w Wolicy pod Kaliszem.

Do kobiety i dziewczynki podjechało białe auto. Ze środka wysiadło 3 mężczyzn. Wśród nich miał być ojciec dziecka. Helenkę wyrwano matce. Jak informuje PAP, kobieta złapała się samochodu, przez co została przeciągnięta kilka metrów po ulicy.

– „Otrzymaliśmy zgłoszenie. Policja ustaliła, że to porwanie rodzicielskie. Ojciec ma pełnię praw do dziecka. Skontaktował się z policją, wysłał mailowo zdjęcie, że jest z dzieckiem. Matka została przesłuchana” – mówił kom. Maciej Święcichowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Mimo tych informacji, jak podkreśla st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz z Komendy Powiatowej Policji w Kaliszu, trwają poszukiwania mężczyzny i dziecka. Policja chce upewnić się, że Helence nic się nie stało i jest bezpieczna.

– „Inne komendy policji w kraju zostały poinformowane o poszukiwaniach” – podkreśliła Jaworska-Wojnicz.

Portal Kalisz24.info, powołując się na matkę dziecka, podał, że chociaż ojciec ma pełnię praw rodzicielskich, zabezpieczenie sądowe ma być przy mamie Helenki.

Małżeństwo jest w trakcie rozwodu. Matka dziewczynki wniosła o pozbawienie praw rodzicielskich ojca. Oprócz tego mężczyzna miał być wcześniej agresywny i mieć wyrok za znęcanie się nad kobietą.

Serwis podkreśla także, że ojciec mógł zabrać dziewczynkę do Austrii, gdzie mężczyzna obecnie ma mieszkać. Sama Helenka ubrana była w różową kurtkę z czarnym zamkiem, cienką czarną czapkę z kwiecistymi wzorami, beżowo-brązowe spodenki i ciemne – szare wiązane buty – podaje Kalisz24.info.

Źródło: PAP

Ogromna nawałnica z gradem wielkości piłek golfowych. Zginął chłopiec [WIDEO]

eKurs: Microsoft Office Master
eKurs: Microsoft Office Master
29,00 zł
99,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: pakiet 15 kursów Microsoft Office z dyplomem od 29 zł z firmą Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz