Home Kategorie Życie Dane z satelity mają pomóc ustalić kto wysadził Nord Stream 1 i 2. Pojawiają się pierwsze poszlaki.

Dane z satelity mają pomóc ustalić kto wysadził Nord Stream 1 i 2. Pojawiają się pierwsze poszlaki.

Dane z satelity mają pomóc ustalić kto wysadził Nord Stream 1 i 2. Pojawiają się pierwsze poszlaki.

Dwa tajemnicze statki miały się pojawić w pobliżu gazociągów Nord Stream 1 i 2 tuż przed ich wysadzeniem. Incydent uznano za sabotaż.

Firma amerykańsko-czeska SpaceKnow przeanalizowała dane satelitarne zebrane w koincydencji czasowej z wyciekiem gazociągów Nord Stream 1 i 2 z 26 września. Według informacji, które udało się ustalić wygląda na to, że tuż przed wysadzeniem magistrali pojawiły się tam dwa „ciemne statki” z wyłączonymi transponderami, czyli urządzeniami umożliwiającymi lokalizację do zastosowania obowiązkowo na mocy prawa międzynarodowego.

SpaceKnow przekazała dane na ten temat NATO, które prowadzi śledztwo w tej sprawie. Sojusz odmawia komentarza na ten temat. NATO odmawia komentarza, jednak dość jasno daje do zrozumienia, że był to sabotaż.

Śledztwa przeprowadzone przez inspektorów z Dani, Niemiec i Szwecji potwierdziły, że wycieki gazu z gazociągów Nord Stream 1 i 2 były skutkiem wybuchów rozrywających ich powłokę. Wygląda na to, że sprawa będzie mieć dalszy ciąg.

Nie żyje legendarny aktor. Niedawno informował o chorobie.

Źródło: Businessinsider.pl

 

Japoński masaż Kobido
Japoński masaż Kobido
139,99 zł
300,00 zł
Oferta zakończona!
Japoński masaż twarzy, szyi i dekoltu Kobido od 139,99 zł w Salonie Kosmetycznym Mona Lisa (do -56%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz