Home Kategorie Życie Atak zimy, ogromny mróz i pierwszy śnieg. Zacznie się już niebawem.
13.11K

Atak zimy, ogromny mróz i pierwszy śnieg. Zacznie się już niebawem.

Atak zimy, ogromny mróz i pierwszy śnieg. Zacznie się już niebawem.

Według najnowszych prognoz IMGW wtorek będzie ostatnim ciepłym i pogodnym dniem. W środę czeka nas poważna zmiana pogody. Niewykluczone, że tego dnia spadnie pierwszy śnieg, a w nocy temperatura spadnie do minus 5 stopni.

Atak zimy w połowie listopada jest już pewny. Jak informuje IMGW, 15 listopada ma być jeszcze stosunkowo ciepły, jak na tę porę roku, ale od 16 listopada spodziewać się mamy sporego ochłodzenia. Do Polski napłynie bowiem mroźne powietrze.

We wtorek w północnej części kraju zachmurzenie będzie duże. Może tam też popadać słaby deszcz.

– „Opady mogą się także pojawić miejscami na południowym wschodzie. Więcej przejaśnień i rozpogodzeń możemy spodziewać się na południu Polski” – powiedział synoptyk Michał Ogrodnik.

Dodał, że przed południem występować będą jeszcze mgły, szczególnie gęste na południu Polski. Tam widzialność będzie ograniczona do 200 metrów.

– „Nie jest wykluczone, że lokalnie mgły pojawią się też na północy kraju” – mówił.

Maksymalna temperatura w większości kraju wyniesie od 9 do 12 stopni. Nieco chłodniej będzie na północnym-wschodzie oraz w kotlinach górskich. Tam termometry wskażą od 6 do 8 stopni.

W środę czeka nas zmiana pogody. Miejscami w centrum i na południu oprócz deszczu pojawi się też deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura maksymalna wyniesie 4-8 stopni nad morzem. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunku północno-wschodniego, a na północnym-zachodzie momentami porywisty.

W nocy ze środy na czwartek atak zimy odczujemy spoglądając na termometry. Niemal w całym kraju temperatura spadnie poniżej zera – do nawet minus 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, co może skutkować oblodzeniem mokrych dróg i chodników. Niewykluczone, że synoptycy IMGW zdecydują się na wydanie ostrzeżeń meteorologicznych.

Źródło: IMGW

Minister zdrowia z ważnym komunikatem. Będzie przedłużenie obostrzeń.

Pakiet wellness & spa dla 1-2 os.
Pakiet wellness & spa dla 1-2 os.
71,20 zł
270,00 zł
Oferta zakończona!
Pakiety spa dla 1 osoby (od 89 zł) lub 2 osób (od 129 zł) w Wellenss&Beauty Clinical w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz