Home Kategorie News Atak na Kijów po przemówieniu Zełenskiego. Seria eksplozji, płoną budynki [WIDEO]

Atak na Kijów po przemówieniu Zełenskiego. Seria eksplozji, płoną budynki [WIDEO]

Atak na Kijów po przemówieniu Zełenskiego. Seria eksplozji, płoną budynki [WIDEO]

W całej Ukrainie ogłoszono we wtorek alarm przeciwlotniczy. W Kijowie trafione zostały dwa budynki mieszkalne. Kilka rakiet zdołano zestrzelić nad miastem.

– „Atak na stolicę. W dzielnicy peczerskiej są trafienia, według wstępnych informacji, w dwa budynki mieszkalne” – powiadomił mer miasta Witalij Kliczko.

Nagranie, na którym widać płonący budynek mieszkalny w Kijowie trafiony rosyjską rakietą, opublikował we wtorek wiceszef gabinetu prezydenta Ukrainy Kyryło Tymoszenko.

O odgłosach dwóch wybuchów w Kijowie informowała wcześniej agencja Reutera, a także szereg miejscowych kanałów na Telegramie.

Wcześniej na całym terytorium kraju (poza okupowanym Krymem) ogłoszono alarm przeciwlotniczy. Szef gabinetu prezydenta Ukrainy Andrij Jermak nazwał trwający atak rakietowy „odpowiedzią” Rosji na wystąpienie Wołodymyra Zełenskiego na szczycie G20.

– „Rosja odpowiedziała na mocne przemówienie Wołodymyra Zełenskiego nowym atakiem rakietowym. (Czy) ktoś naprawdę poważnie uważa, że Kreml chce pokoju? Kreml chce posłuchu. Ale w ostatecznym rozrachunku terroryści zawsze przegrywają” – napisał Jermak.

We wtorek Witalij Kim, szef władz obwodu mikołajowskiego na południu Ukrainy, powiadomił o masowym wystrzeleniu pocisków rakietowych z terytorium Rosji.

Media i sieci społecznościowe poinformowały m.in. o rakietach, które przelatywały nad terytorium obwodów połtawskiego i czerkaskiego. W obwodzie odeskim uruchomiono zasoby obrony powietrznej. Pojawiła się informacja o wybuchu w obwodzie zaporoskim. Nieoficjalnie poinformowano też o wybuchach w Krzywym Rogu w obwodzie dniepropietrowskim.

PILNE! Cała UE poirytowana. Rosja nie otrzymała kolejnego pakietu sankcji.

Odgrzybianie i serwis klimatyzacji
Odgrzybianie i serwis klimatyzacji
23,99 zł
29,99 zł
Oferta zakończona!
Ozonowe odgrzybianie klimatyzacji z kontrolą sprawności za 29,99 zł i więcej opcji w Auto Servis

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz