Home Kategorie Życie Ludzie panikują! Oto, co jest kupowane na potęgę.
15.75K

Ludzie panikują! Oto, co jest kupowane na potęgę.

Ludzie panikują! Oto, co jest kupowane na potęgę.

Jak podaje „RBC-Nedwiżimost”, w Rosji w 2022 roku zapotrzebowanie na prywatne bunkry wzrosło kilkukrotnie. Najwięcej schronów Rosjanie zaczęli kupować po ogłoszeniu mobilizacji.

Jak informują rosyjskie media, po 21 września liczba zapytań dotyczących budowy bunkrów na stronie firmy BunkerHouse wzrosła o 430 procent. Mimo iż nie wszystkie projekty zostały wdrożone, zainteresowanie prywatnymi schronami wyraźnie wzrosło.

– „Tak dużego nie było nawet po rozpoczęciu specjalnej operacji wojskowej (tak rosyjska propaganda nazywa wojnę rozpętaną przez Putina w Ukrainie – przyp. red.)” – mówi przedstawiciel BunkerHouse.

– „Ludzie zadzwonili do nas i powiedzieli, że na jutro potrzebują bunkra dla dziewięciu osób. Nie udało się tego zrealizować w tak krótkim czasie. Budowa trwa średnio od dwóch do trzech miesięcy” – zauważył ekspert.

Istnieje kilka rodzajów bunkrów, które można zbudować na swojej posiadłości, np. przy domkach letniskowych czy działkach. Mogą być to obiekty modułowe, gdy pracownicy przywożą gotowy bunkier i montują go na miejscu.

– „Na przykład może to być metalowa „beczka” z całym niezbędnym wyposażeniem w środku, która jest montowana w wybranej lokalizacji” – wyjaśnia ekspert.

W innych sytuacjach bunkier jest budowany z betonu bezpośrednio na placu. Pod bunkier można zaadaptować istniejące pomieszczenie, na przykład piwnicę. Oba wspomniane typy bunkrów mogą chronić przed pociskami artyleryjskimi oraz atakami moździerzowymi.

Minimalny koszt takiego bunkra to 1 mln rubli, czyli ok. 74 tys. zł. Tyle zapłacimy za konstrukcję betonową z izolacją termiczną. Koszt bunkru w przebudowanej piwnicy może wynieść 6-7 mln rubli, czyli ok. 445-520 tys. zł. Jeśli budowane są nowe obiekty, cena wynosi di 20 mln rubli, czyli niemal 1,5 mln zł.

„Następnym razem rakieta może spaść w Warszawie”. Generał ostrzega.

Depilacja laserowa: pakiety
Depilacja laserowa: pakiety
119,00 zł
299,00 zł
Oferta zakończona!
Wybrany pakiet depilacji laserowej dla kobiet lub mężczyzn od 119 zł w Depilacja.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz