Home Kategorie Życie UWAGA! Spodziewaj się kontroli! Do kogo zapukają kontrolerzy?
13.13K

UWAGA! Spodziewaj się kontroli! Do kogo zapukają kontrolerzy?

UWAGA! Spodziewaj się kontroli! Do kogo zapukają kontrolerzy?

Portal „Interia” przypomina o tym, że co niektórzy z nas mogą spodziewać się kontroli. Kto powinien się obawiać?

Każdy, kto posiada odbiornik radiowy lub/i telewizyjny ma obowiązek opłaty abonamentu za ten sprzęt. Osoby uchylające się od tego obowiązku muszą spodziewać się kontroli urzędników. Odpowiedzialna za to jest Poczta Polska.

Z informacji resortu finansów wynika, że w okresie od 1 do 30 stycznia 2022 wszczęto 39 765 postępowań egzekucyjnych, których podstawą było niepłacenie abonamentu RTV pomimo posiadania odbiornika.

W tym samym okresie ubiegłego roku było ich 43 917, a w całym poprzednim roku było ich w sumie 55 044. W trakcie kontroli, prowadzący ją urzędnicy sprawdzają, czy właściciel odbiornika płaci abonament. Co jeśli Poczta Polska nie odnotowuje takich wpłat?

Najpierw wysyłane jest listowne upomnienie. Później sprawa kierowana jest do organu egzekucyjnego, którym jest Urząd Skarbowy. Od lipca zeszłego roku wnioski o egzekucję mogą być wysyłane drogą elektroniczną, co skraca trwanie procesu.

Należy pamiętać, że płacenie rachunków za telewizję itp. nie zwalnia z konieczności opłacania abonamentu RTV. Ten jest bowiem płacony nie za treści, które oglądamy, a za samo posiadanie odbiornika.

Kontrolerzy mogą sprawdzać zarówno osoby, które zarejestrowały kiedyś odbiornik, ale przestały opłacać abonament, ale też u tych, którzy nigdy rejestracji nie przeprowadziły.

Źródło: Interia

Ludzie panikują! Oto, co jest kupowane na potęgę.

Serwis klimatyzacji
Serwis klimatyzacji
15,99 zł
19,99 zł
Oferta zakończona!
Ozonowe klimatyzacji od 19,99 zł lub serwis klimatyzacji z napełnieniem czynnika od 59,99 zł w CarCar Service

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz