Home Wideo „Jednego Kaczyńskiego zabiliście”. Ostra reakcja na szokujące słowa w Sejmie.

„Jednego Kaczyńskiego zabiliście”. Ostra reakcja na szokujące słowa w Sejmie.

„Jednego Kaczyńskiego zabiliście”. Ostra reakcja na szokujące słowa w Sejmie.

– Jednego Kaczyńskiego zabiliście, drugiego ochronimy – powiedziała w Sejmie posłanka PiS Teresa Wargocka po wystąpieniu Tomasza Szymańskiego z KO, który ostro skrytykował rządzących.

Tomasz Szymański z KO zarzucał rządzącym wykorzystywanie policji do ochrony Jarosława Kaczyńskiego.

– „Codziennie (pod domem na Żoliborzu – red.) służy między 18 a 20 funkcjonariuszy. Ta formacja powinna codziennie chronić Polki i Polaków na ulicy. Natomiast wy próbujecie cały czas za pieniądze podatników ochraniać waszego prezesa” – mówił Szymański.

Słowa polityka nie spodobały się posłankom PiS, które zaczęły go przekrzykiwać.

– „Wyjeżdżacie na wasze ustawiane spotkania, niby z Polakami, z własnymi działaczami. Widzimy kordony policjantów. 100-200 policjantów, którzy ochraniają wasze polityczne ustawki. Nie tego spodziewali się policjanci” – grzmiał Szymański.

Poseł KO zarzucił też rządzącym, że cywilni pracownicy policji muszą mieć dodatki, aby osiągać „najniższe wynagrodzenie”.

– „Najgorsze jest to, że to dzięki waszym rządom cywilni pracownicy policji muszą mieć dodatki, żeby mieć najniższe wynagrodzenie. 11 tys. cywilnych pracowników policji pracuje za głodowe stawki przez was. Mówicie o Straży Granicznej. 65 proc. pracowników cywilnych Straży Granicznej nie ma za co żyć. To wasza sprawka” – mówił do posłów PiS.

Wtedy też posłanka PiS Teresa Wargocka powiedziała: „jednego Kaczyńskiego zabiliście, drugiego ochronimy”. Wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska z KO upomniała ją.

– „Proszę o spokój na sali i niewypowiadanie takich słów. To, co pani powiedziała, jest haniebne” – powiedziała Kidawa-Błońska i zarządziła pięć minut przerwy.

Opozycja pokrzykiwała, że za taką wypowiedź powinien zostać skierowany wniosek do komisji etyki o ukaranie Wargockiej.

Klaudia Jachira mocno w Sejmie o Janie Pawle II. Te słowa zabolą wielu.

Fotomagnesy ze zdjęciem
Fotomagnesy ze zdjęciem
12,90 zł
Oferta zakończona!
Fotomagnesy na lodówkę ze zdjęciem: różne formaty od 7,90 zł z Colorland.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz