Home Kategorie News PILNE! Korea Północna wystrzeliła pocisk międzykontynentalny. Mógł on dolecieć do USA!

PILNE! Korea Północna wystrzeliła pocisk międzykontynentalny. Mógł on dolecieć do USA!

PILNE! Korea Północna wystrzeliła pocisk międzykontynentalny. Mógł on dolecieć do USA!

Stany Zjednoczone potępiły wystrzelenie w piątek przez Koreę Północną pocisku międzykontynentalnego. Pocisk ten był stanie dolecieć do granicy Ameryki Północnej.

Waszyngton wezwał wszystkie państwa do przestrzegania rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ dotyczących zakazu przekazywania Pjongjangowi materiałów oraz technologii, które pozwalają na przeprowadzanie takich testów.

Testowana przez Koreę Północną broń spadła do morza, około 200 kilometrów od brzegu Japonii czyli na jej wodach terytorialnych.

– „Analizowaliśmy trajektorie lotu. W zależności od użytej głowicy i masy rakiety, może pokonać odległość 15 tysięcy kilometrów. Czyli jest w stanie dotrzeć do terytorium Stanów Zjednoczonych” – przekazał minister obrony Japonii.

Stany Zjednoczone potępiają wystrzelenie rakiety balistycznej przez KRLD. To wystrzelenie jest wyraźnym naruszeniem wielu rezolucji Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych i pokazuje zagrożenie, jakie koreańska broń masowego rażenia i programy rakiet balistycznych stwarzają dla sąsiadów KRLD, regionu, międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa oraz globalnego reżimu nierozprzestrzeniania broni jądrowej” – napisano.

Krzysztof Jackowski już wie. To wydarzy się zimą. Polakom opadną szczęki.

Źródło: Polsatnews.pl

Gokarty: 10, 20 lub 30 min jazdy w Awix RacingArena
Gokarty: 10, 20 lub 30 min jazdy w Awix RacingArena
45,99 zł
60,00 zł
Oferta zakończona!
Gokarty: 10, 20 lub 30 min jazdy w Awix RacingArena (do -25%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz