Home Kategorie Zdrowie Ta choroba jest coraz groźniejsza. Opanowuje duże, polskie miasta.

Ta choroba jest coraz groźniejsza. Opanowuje duże, polskie miasta.

Ta choroba jest coraz groźniejsza. Opanowuje duże, polskie miasta.

Polskie samorządy uczestniczą w akcji prewencyjnej przypominającej o zagrożeniu. Dlaczego? Ponieważ rok 2022 jest absolutnie rekordowym jeżeli chodzi o zakażenia HIV w Polsce.

– „Aż 1910 – tyle nowych zakażeń HIV odnotowano w Polsce do końca października 2022 roku. To ponad 6 osób dziennie. Tak niepokojących statystyk nie było w Polsce nigdy. W całym, rekordowym dotychczas, roku 2019 odnotowano 1615 nowych zakażeń HIV” – napisano w komunikacie Pozytywnie Otwarci.

Wprawdzie epidemia nie ustępuje, ale dzięki nowoczesnym lekom, dostępnym również w Polsce z wirusem HIV da się normalnie żyć.

– „Człowiek zakażony może uprawiać sport, pracować i mieć satysfakcjonujące życie seksualne. Przy regularnym przyjmowaniu leków poziom wirusa spada tak bardzo, że osoba żyjąca z HIV nie może nikogo zakazić” – stwierdził Grzegorz Jezierski, koordynator działającego od 2020 roku projektu Buddy Polska.

– „Najważniejsze są trzy elementy: po pierwsze diagnoza, czyli test, po drugie – leczenie, a po trzecie – odwaga do życia bez lęku. Przypominają o tym osobom, które niedawno dowiedziały się o zakażeniu, nasi wolontariusze: 11 osób działających, również w Poznaniu, w ramach projektu Buddy Polska. Wspierają osoby przestraszone diagnozą i tłumaczą, że ten wirus może być tylko chorobą przewlekłą, o ile jest leczony” – stwierdził Jezierski.

Krzysztof Jackowski już wie. To wydarzy się zimą. Polakom opadną szczęki.

Źródło: portalkomunalny.pl

Zdjęcia do dokumentów
Zdjęcia do dokumentów
25,60 zł
45,99 zł
Oferta zakończona!
Zdjęcia do dowodu osobistego, wizy lub pracy dyplomowej za 32 zł w AB Foto – 18 lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz