Home Kategorie News PILNE! Polska chce przedłużenia zakazu zbliżania się do granicy z Białorusią. Jaki to będzie miało na nas wpływ?

PILNE! Polska chce przedłużenia zakazu zbliżania się do granicy z Białorusią. Jaki to będzie miało na nas wpływ?

PILNE! Polska chce przedłużenia zakazu zbliżania się do granicy z Białorusią. Jaki to będzie miało na nas wpływ?

Straż graniczna chce przedłużenia do końca 2022 roku zakazu zbliżania się do granicy polsko-białoruskiej w Podlaskiem na odległość mniejszą niż dwieście metrów. Decyzje podejmie wojewoda.

– „Będziemy wnioskować do wojewody podlaskiego o przedłużenie do końca 2022 roku, zakazu przebywania w odległości mniejszej niż dwieście metrów od linii granicy państwowej z Białorusią. Związane jest to z prowadzeniem prac przy budowie bariery elektronicznej” – poinformowała PAP mjr Katarzyna Zdanowicz, rzecznik Podlaskiego Oddziału SG.

Wprowadzony 1 lipca zakaz, obowiązujący najpierw do 15 września, a potem przedłużony do 30 listopada był związany z kryzysem migracyjnym, która ma obecnie miejsce na granicy z Białorusią.

W rozporządzeniu MSWiA uzasadniano, że dalszy zakaz przebywania przy granicy jest konieczny, bo wciąż mają miejsce próby nielegalnego przekraczania granicy co jest problematyczne.

Pas granicy objęty takim zakazem zbliżania się ma 203,5 km długości: od trójstyku granic państwowych Polski, Białorusi i Litwy do znaku granicznego nr 498, oraz od północnego brzegu rzeki Bug do znaku granicznego nr 444. We wrześniu przedłużono to do 30 listopada, a straż graniczna chce ponownie przedłużyć zakaz.

PILNE! Przeprowadzono nalot na osiedla mieszkalne. Konflikt eskaluje.

Źródło: RMF24.pl

Pakiet stomatologiczny
Pakiet stomatologiczny
99,99 zł
Oferta zakończona!
Przegląd, skaling, polerowanie z fluoryzacją za 99,99 zł w Gabinecie Higieny Stomatologicznej w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz