Home Kategorie Życie Nadchodzą kontrole w polskich domach. Sprawdź, jak uniknąć kary!
37.79K

Nadchodzą kontrole w polskich domach. Sprawdź, jak uniknąć kary!

Nadchodzą kontrole w polskich domach. Sprawdź, jak uniknąć kary!

Nie zapłaciłeś abonamentu radiowo-telewizyjnego i boisz się wizyty kontrolerów z Poczty Polskiej? Sprawdź w jaki sposób uniknąć grzywny i jakie masz prawa w starciu z urzędnikami.

Abonament RTV to cały czas gorący temat. Wiele osób świadomie rezygnuje z płacenia, tłumacząc, że nie są odbiorcami usługi i nie mają zamiaru ponosić kosztów.

Jednak nawet brak odbiornika radiowego lub telewizyjnego nie zwalnia z obowiązku płacenia. Poczta Polska, w której działa specjalny organ zajmujący się finansami, zapowiada kontrole w mieszkaniach Polaków.

Warto pamiętać, że obowiązkowym opłatom podlegają nie tylko odbiorniki w naszych domach, ale tez np. te w samochodach. Dotyczy to tez pojazdów zarejestrowanych na firmę.

Jak tłumaczą eksperci, nie ma w Polsce żadnego przepisu, na podstawie którego mamy obowiązek wpuszczenia kontrolerów do mieszkania lub samochodu. Podstawą do ukarania jest wykazanie, że odbiornik znajdujący się w mieszkaniu lub samochodzie jest sprawny. Aby urzędnik mógł udowodnić, że radio czy telewizor działa, najpierw musi go włączyć.

Nie wystarczy jednak zatrzasnąć drzwi przed nosem kontrolera, aby uniknąć płacenia abonamentu. Bo choć samo przeprowadzenie kontroli nie jest łatwe, Poczta Polska wystawia unikającym jej petentom słone rachunki. Jeśli urzędnik zdoła udowodnić nam, że mimo wszystko posiadamy działający odbiornik, kara jaką przyjdzie nam zapłacić, wyniesie 30-krotność miesięcznego abonamentu, a naszą sprawą zajmie się Urząd Skarbowy.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Dramat Jarosława Kaczyńskiego. To oznacza koniec rządów PiS.

Masaż - Czekolada w firmie Go2Slim Studio Modelowania Sylwetki
Masaż - Czekolada w firmie Go2Slim Studio Modelowania Sylwetki
93,60 zł
180,00 zł
Oferta zakończona!
Do 48% zniżki na: Masaż - Czekolada w firmie Go2Slim Studio Modelowania Sylwetki

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz