Home Kategorie Poruszające Tragiczny wypadek. Autobus spadł z wiaduktu. Kierowca doprowadził do katastrofy.

Tragiczny wypadek. Autobus spadł z wiaduktu. Kierowca doprowadził do katastrofy.

Tragiczny wypadek. Autobus spadł z wiaduktu. Kierowca doprowadził do katastrofy.

7 lat więzienia – taki wyrok usłyszał Tomasz U., kierowca miejskiego autobusu, który spowodował śmiertelny wypadek na moście Grota-Roweckiego. Kierowca otrzymał też dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Tomasz U. kierował autobusem, który spadł z mostu Gorta-Roweckiego w Warszawie 25 czerwca 2020 roku. Autobus linii 186, którym jechało 40 osób, przebił bariery energochłonne i spadł z wiaduktu. W wypadku śmierć poniosła jedna pasażerka, rannych zostało 22 osoby, w tym 3 były w stanie ciężkim.

Prokuratura zarzuciła Tomaszowi U. naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym oraz „niedostosowanie taktyki i techniki jazdy do zmieniającej się sytuacji drogowej”, co uniemożliwiło mu zahamowanie, a w konsekwencji doprowadziło do katastrofy. W chwili zdarzenia Tomasz U. był pod wpływem amfetaminy i miał porcję narkotyku schowaną w skrytce kabiny kierowcy.

We wtorek Sąd Okręgowy w Warszawie skazał Tomasza U. na 7 lat pozbawienia wolności za spowodowanie śmiertelnego wypadku. Mężczyzna ma też dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Wyrok jest nieprawomocny.

Źródło: PAP

Tragiczny wypadek. Autokar wjechał w przejście podziemne [WIDEO]

Fizjoterapia: masaż z konsultacją
Fizjoterapia: masaż z konsultacją
79,99 zł
150,00 zł
Oferta zakończona!
Masaż ciała z konsultacją i więcej od 79,99 zł w Fizjoterapia Andrzej Pastwa w Bydgoszczy (-47%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz