Home Kategorie Ludzie Szokujące słowa Jarosława Kaczyńskiego. Rozwścieczył miliony osób.

Szokujące słowa Jarosława Kaczyńskiego. Rozwścieczył miliony osób.

Szokujące słowa Jarosława Kaczyńskiego. Rozwścieczył miliony osób.

Jarosław Kaczyński kontynuuje swój objazd po kraju. Rzeszowska „Gazeta Wyborcza” donosi, że nauczyciele są rozwścieczeni jego ostatnim wystąpieniem.

W sobotę w Jastrzębiu-Zdroju Kaczyński powiedział, że aktualnie nie ma dobrego momentu na wielką podwyżkę płac dla nauczycieli. Jego argumentem był m.in. kryzys i godziny pracy.

Kaczyński zaczął od tego, że nauczyciele w klasie pracują po 18 godzin. Przypomniał też o „przerwach w nauce” oraz urlopach, które według niego są za długie.

– „Ja tych urlopów nie kwestionuję, natomiast jeżeli chodzi o te 18 godzin, można dyskutować” – wyjaśnił.

– „Zaproponowaliśmy wyraźną podwyżkę płac, ale przy zwiększeniu tej liczby tygodniowej na poziom wcale nieprzekraczający przeciętnej Unii Europejskiej. Krótko mówiąc, to nie zostało przyjęte” – kontynuował.

Do słów Kaczyńskiego odniósł się Związek Nauczycielstwa Polskiego, który przekazał, że „18 godzin to krzywdzący mit, fake news, który podważa rolę i znaczenie nauczycielskiej profesji”.

– „Prezes Jarosław Kaczyński jako doktor prawa powinien przestudiować przepisy Karty nauczyciela. Czas pracy nauczycieli został opisany w art. 42 ust. 1 i 2. Wynosi 40 godzin tygodniowo. A to, co się na ten czas pracy składa, jest jasno i precyzyjnie określone” – powiedział w rozmowie z rzeszow.wyborczap.pl Stanisław Kłak, prezes ZNP na Podkarpaciu.

Według Kłaka nauczyciele już nie zagłosują na obecną władzę.

– „Zagłosowali za PiS-em, myśleli, że będzie lepiej. Okazało się, że jest gorzej niż za PO. Myślę, że tym razem, kiedy nauczyciele są tak poniżani, wręcz szykanowani, nie dadzą się już nabrać” – stwierdził.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Nadchodzą kontrole w polskich domach. Sprawdź, jak uniknąć kary!

Fizjoterapia: masaż z konsultacją
Fizjoterapia: masaż z konsultacją
79,99 zł
150,00 zł
Oferta zakończona!
Masaż ciała z konsultacją i więcej od 79,99 zł w Fizjoterapia Andrzej Pastwa w Bydgoszczy (-47%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz